HTC bir yöneticiyi daha kaybetti...

Cep telefonu piyasasında tutunmaya çalışan HTC için çok kötü bir haber daha geldi!

HTC'den ayrılan yeni bir isim daha var...

HTC'nin akıllı telefon sektöründe tutunma çabası yeni bir darbe daha aldı. Üst düzey yöneticilerden Lorain Wong'un sadece 4 ay sonrasında HTC'deki yeri olan halka ilişkiler yardımcı başkanlığı koltuğundan ayrılması ile, HTC bir kez daha zora düştü.

Temmuz ayında Jason Gordon'un yerine koltuğa oturan Wong, pek çok cep telefonu şirketinde başarı gösteren biri olarak HTC için umut anlamı taşıyordu. Wong'un ayrılma haberi ise Bloomberg tarafından duyuruldu. Ayrılma nedeni olarak "kişisel sebepler" belirtiliyordu ancak HTC'nin yakın zamandaki kayıplarının, bu ayrılma ile hiçbir ilgisi olmadığına inanmak güç geliyor.

Wong, 3 veya 4 ay boyunca danışman olarak kalmayı kabul etti yani açık bir şekilde ayrılma isteğinin Wong'a ait olduğu ve işveren ile ilgili olmadığı gözüküyor.

Kaybının çoğunun kötü iletişim ve pazarlama sebebi ile olduğunu kabul eden HTC için bu, son derecede kötü bir haber. Ancak HTC'nin markette ilerlediği yola bakınca, yeteneğin firmayı terk edeceği tahmin edilebilir bir durumdu. HTC'nin, yönetici maaşını azaltma kararını almasının ardından, 2012 ve 2013 yıllarında Wong'a ek olarak beş önemli yönetici daha görevlerini terketmişlerdi.

HTC aynı zamanda araştırma ve geliştirme bölümünün bütçesinde de kısıtlamaya giderek pek çok mühendisin işi bırakmasına veya daha düşük bir maaşa sahip olmasına neden oldu. Bunun sonucu olarak da, Samsung gibi diğer firmalar için adeta bir yetenek şöleni ortaya çıktı.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

neresi kötü haber yaa giderse gitsin yönetici mi yok..

Kaliteli bir firma.Batması android cephesine bence zarar verir.KALITELI kavramının android teki karşılığı htc ve sony.Bayrağı tek sony e devretmek kötü olur.Tabi sony de ya çıkacak ya da o da htc gibi olacak.Piyasayı Samsung un ele alması Apple severlerinin dediği gibi dandroide dönüş olur.

@21 Eki 2013 03:14 dandios'çu musun nesin sen iSheep olduğun kesin...

Anlasilan htc zor bir ekonomik sinavdan geciyor. Bu durum telefonlarinin guncelleme suresini etkileyecek mi bakalım.

Yazık koca HTC batıyor...

Wong ileri görüşlü biri demek ki. HTC'nin geleceğini pek de parlak görmemiş ve ayrılmış =)

Bir Apple hayranı olarak HTC'nin batmasını istemiyorum. Rekabet her zaman tüketicinin yararınadır :(

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir