HTC, bu ülkede Samsung'a teslim oldu

Cep devi HTC, bu ülkede Samsung ve LG gibi devlere yenik düştüğünü bu kararıyla kabul etti!

HTC, Güney Kore'yi Samsung'a bıraktı

Tayvanlı cep üreticisi HTC, "işlemlerini düzene sokmak" amacıyla Güney Kore'den çekildiğini açıkladı.

HTC, yaptığı açıklamada bu kararı vermekte oldukça zorlandıklarını söyledi. HTC'nin bu kararında Samsung'un kendi ülkesindeki liderliğinin altında ezilmesinin olduğu söyleniyor. HTC, uzun süredir Güney Kore'de istediği çıkışı yapmayı başaramamıştı. Gartner'a göre HTC, yüzde 5'lik pazar payını hiçbir zaman geçemedi. 2010'un dördüncü çeyreğinde bu orana ulaşan şirket, bu tarihten sonra düşüşe geçti ve pazar payı yüzde 1-2'lere düştü.

Ovum analisti Mark Ranson, Kore piyasasında yer edinmenin özellikle zor olduğunu, çünkü sadece Samsung değil, LG, Pantech gibi yerel isimlerin ülkede oldukça güçlü bir varlığının olduğunu söylüyor. Ovum'a göre HTC, her piyasayı tek tek inceleyerek hangisinin en yüksek büyüme potansiyeli sunduğunu değerlendirecek. Bu sırada Güney Kore'de olduğu gibi bazı zor piyasa koşullarına denk gelmesi de olası.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

htc telefon olsa ne olur

Bu güncelleme politikasıyla zor zaten HTC'nin işi halbuki çok popüler olabilecek bir potansiyeli var.

sen kalk cep telefonlarının kendi vatanında ötmeye çalış, adamın fişini çekerler fişini akıllım...

Dandik kamera, dusuk pil omru, kalitesiz ses ( Beats modelleri haric ), alt modelleri nokia ayarinda... %5 icin daha cok sebep sayilir... Tutturdular bir Qualcomm Adreno 200-205 modelleri, saniyorlar hala 2009 dayiz...

Adam telefon yapmış sanki içinde külçe altın var.1.700 teelfon satıyorlar. Bu telefonların içinde hiç bir şey yok.Denizin kumu ile petrolün artığı başka bir şey yok aklınızı başınıza alın. En fazla konuşuyoruz birde net lazım olursa 2 dk ona bakıyoruz.

Türkiye ve çevresine yoğunlaşsalar ya? Buralarda HTC seviliyor. Daha fazla özen gösterseler amaçlarına ulaşabilirler aslında.

samsung lg rekabetleri tv lerde ön planda,telefonlarda rakip görünmüyorlar,htc ceo sunu değiştirse yada rekabetten önce fark yaratacak buluşlarını telefonlarına koysada ondan sonra rekabet etse iyi olur,kalitesine diyecek yok.kullananlar bilir.

kullanmayan yorum yapmasın arkadaslar, milleti ayfon yada samsunga yönlendirmee calışmasın fanboylar.herkes kendi tercihini yapmalı. acıkcası ben 3 unü kullanmış biri olarak diyorum ki, ayfon beni sarmadı, çünkü istediğim bazı ozellikleri ekleyemedim apps olmadıgı için.samsung a gelince super bi telefon ama touchwiz arayüzü biraz fazla karmaşık ve samsungun güncelleme desteği cok az. htc nin sense arayüzü cok pratik ve kullanışlı.ayrıca htc sensation xe modeli için android 4 guncellemesini ilk sunan markalardan biri oldular.bakalım bir sonraki guncellemeyi verecek mi, bildiğim ve duydugum kadarıyla bu konuda htc cok iyi, samsung dan iyi.

Htc den anlayanlar Apple aldı Türkiye'de. Apple olmasa bayağı iyi gidiyorlardı.

cep dev htc mi? teh allam ya :)

Sadece bir ülkede cekilme kararı almıs ama haberde tüm dünyadan cekilmiş gibi lanse ediliyor. HTC kullanan kaliteyi dizaynı bilir zaten. 5 yıldır HTC kullanıyorum nunun yanında ikinci telefon olarak diger markaları denedim HTC kadar tat veren yok... Bu benim görüşüm

htc nokia Samsun maltepe hepsini denedim , ama yeniharman kadar tat verenini bulamadım

İşçilik malzeme harika ama yetersiz teknik özellikler (micro sd yok doğal görüntülü görüşme yok pil çıkmaz) ve yüksek fiyat bitiriyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir