HTC canavarları ortaya çıkıyor!

İsimleri giderek daha da kafa karıştırıcı bir hal alan 2 yeni HTC bombası haberimizde...

Hüseyin Cem Köylü

Uzun zamandır, HTC'nin 2 yeni modelle gövde gösterisi yapacağı konuşuluyordu. Bugüne dek bu iki modelin isimleri hep Edge ve Ville olarak dile getirildi. Ama yeni haberler bu isimlerin değişeceğini gösteriyor.

İlk olarak HTC Edge ismiyle tanınan, daha sonra da HTC Endeavour ismini alan gizemli telefonun son ismi, en son söylentilere göre HTC One X olacak. İsimler değişse de teknik özellikler hep aynı: 1.5GHz dört-çekirdekli Nvidia Tegra-3 işlemci, 4.7 inç 1280x720 ekran, 8MP kamera, Bluetooth 4.0, Wi-Fi ve LTE... Bu özellikler tam da bir amiral gemisine yakışır cinste. İşletim sistemi olarak Sense 4.0 ile süslenmiş Android 4.0 Ice Cream Sandwich geleceğine ise kesin gözüyle bakılıyor.

Orta-üst düzeye hitap edeceği düşünülen diğer model ise HTC One S. Önceki ismi HTC Ville olarak bilinen telefonun özellikleri, 1.5GHz çift-çekirdekli işlemci, 4.3inç ekran, 8MP kamera ve tabii ki yine Sense 4.0'lı Android 4.0 ICS. Ayrıca One S'in sadece 8mm inceliğinde olacağı tahmin ediliyor.

Beats Audio ile girdiği işbirliği ile müzik sektörüyle, akıllı telefonların yanı sıra bir de kendi müzik-yayın servisi üzerinde çalışıyor HTC. Bu servisin, Barcelona'da yapılacak olan MWC 2012'de Beats Audio eş-kurucusu Jimmy Iovine tarafından tanıtılacağı düşünülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

vay be adamlar neler yapıyor nokia bu gidişle kodak gibi olacak

HTC one X için param hazır ve beklemekteyim. Bukadar süre sonra bir telefon alacağım için sabırsızım ne zaman çıkacak bu onex ????

Htc iyi hoş telefonlar üretiyorsunda fiyat politikanı anlamak mümkün değil. Mesela Htc sensation XL modeli pekçok üst düzey akıllı telefondan daha düşük özelliklere sahip olmasına rağmen şu an piyasadaki en pahalı telefonlar arasında yer alıyor.
Şöyle bi örnek vereyim Galaxy s2, HTCsensation, ARC S gibi modeller varken kim gidipte HTC rhyme modeline 1500 tl bayılır?

nokia hala kendini vazgeçilmez sanıyor çünkü android kullanmadı kullansa anlıyacak durumuda neyse :)

HTC One X olacak. İsimler değişse de teknik özellikler hep aynı: 1.5GHz dört-çekirdekli Nvidia Tegra-3 işlemci, 4.7 inç 1280x720 ekran, 8MP kamera, Bluetooth 4.0, Wi-Fi ve LTE...
------------
Eksileri SLCD ekran. Dusuk piksel yogunluguna sahip olacak.
1800mAh pil.
Ön tuslar. ICS'de ön tusa gerek yok. Onlar kaldirilsa telefonun boyutu biraz daha kucultulebilirdi.

NOKIA HAYATININ KARARINI VERDI.WP7 TURKIYEYE GIRDIKTEN SONRA ANDROIDI SAVUNANLARIN WP7 YE GECTIKTEN SONRAKI YUZLERINI COK MERAK EDIYORUM...

5 inç ve tam teşekküllü telefon olmasa almayız.
hatice yine 4.7 inç yapmış ama arkadaş eksiklerini çıkarmıştır.pil yetersiz.5 000 mah.olmalı.
bunlar mahsus mu pili geliştirmiyorlar.hayret.bu kadar masraf,bu telefon bu durumda satılırmı?
hiç mi düşünmüyorlar.!!!!!!!!!!!!

Bence Nokia yapabileceği en akıllıca hamleyi yaptı. Android kullansaydı piyasadaki bir sürü kaliteli android modelleri arasında kaybolacak, farkındalığı azalacaktı. Windows Phone ile hem windows phone platformunun bir numaralı üreticisi olacak hem de insanların değişik ve kaliteli işletim sistemlerine olan açlığını giderecek. Android ve ios yavaş yavaş popülerliğini kaybedecektir. Şahsen ben bir gün mutlaka bir Windows Phone modeli edinmeyi isterim...

Sen de yorum yaz