HTC CEO'su: "Çok mutlu bir anlaşmamız var"

HTC CEO'su, Apple'a ödedikleri iddia edilen paralara adeta güldü geçti ve bakın neler dedi neler...

  • Zeynel A. Öztürk
HTC CEO'su: "Çok mutlu bir anlaşmamız var"

HTC CEO'su Peter Chou, Apple'a telefon başına 6-8 dolar ödediklerine dair tahminler için "bu tahminler çok ama çok yanlış" dedi.

HTC, Apple ile yaptığı lisans anlaşması sonucunda rakibine sattığı ürün başına belirli bir miktar ödeme yapmayı kabul etmişti. Chou, 6-8 dolar olarak tahmin edilen bu ödemelerle ilgili bir soruya şöyle cevap verdi: "Bu tahminlerin temelsiz ve çok, çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu çok abartılı bir rakam, ama herhangi bir rakamla ilgili yorum yapmayacağım." "Bence çok, çok mutlu bir anlaşmamız var."

Apple patentlerini çiğnediği için mahkemenin 1 milyar dolar ceza kestiği Samsung ise şu sıralar ABD mahkemesinden Apple-HTC anlaşmasının detaylarını elde etmeye çalışıyor. Koreli şirketin amacı, ABD'de ürünlerinin satışının durdurulmasını engelleyerek benzer bir anlaşma yapmak. Bunun yanında Samsung, Apple'ın HTC ile yaptığı anlaşmada HTC'nin ihlal ettiği patentler ile kendisinin ihlal ettiği Apple patentleri arasında eşleşmeler olması durumunda, maddi tazminatın yeterli olacağını öne sürmeye hazırlanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

htc den hırsızların hırsızı rezil samsunga iyi bir kapak gelmiş....anlayana....

@21 Kas 2012 16:11 Apple fanboyundan inciler...

@21 Kas 2012 16:11 Atma Apple fanboyu gerçek hırsız Apple...

@21 Kas 2012 16:11 Apple hissedarı konuşuyor.100 doları nerede.Ha bir de kuyrukta aptal saptal bekleyip ürününü alınca ortalığı yıkan alkışları :)

@21 Kas 2012 16:11 Tabii canim tabii, Apple sutten cikmis ak kasik. Kardes bunlarin hepsi birbirinden caliyor , ama parasini bizden aliyorlar. 100 gramlik telefona 1500 Tl odetiyorlar farkinda degil misin? Maliyeti kac para ki bunun. Kimse ar-ge demesin. Goruyoruz iste hepsi birbirinden yuruttugu teknolojilerle ceviriyor isi.

@21 Kas 2012 16:11 Samsung hırsızların hırsızı ise Apple da bu durumda hırsız oluyor ;)

Adam elbette mutlu olacak,ülkesindeki nüfusun %80den fazlası bu markayı tercih ediyor..Hem ülke mutlu,hem CEO :)

Demekki apple kavgacı değil uzlaşmacıymış; Bu durumda samsung ne oluyor ;)

hırsızların hırsızı ne demekmiş cebinde epıl var diye samsunga neden laf söylüyorsun? henry ford olmasa bugün toplumun en az yarısının arabaya binemeyeceği gibi samsung da olmasa bugün bizler telefouna 2000-3000 tl ödemek zorunda kalanlardan olurduk. epıl abd firması olduğu için abd patent enstitüsünden yaptığı herşeyin patentini alabiliyor ve inan öyle saçma patentler ki ben şahsen bir çoğuna gülüyorum. sonra da senin gibi bi kaç cahil çıkmış samsunga hırsız rezil diyor cahilliğine veriyorum kardeş senin.

@21 Kas 2012 21:21 CAHİLLİK KANINA İŞLEMİŞ..YORUMCU..

@21 Kas 2012 21:21 Ya kardeş telefon fiyatlarının yüksekliği bizim ülkemiz için geçerli. Ülkemizdeki esnafların kendi vatandaşını kazıklamak istemesiyle ilgili bir durum. Soruyorum sana: abd'de yeni bir iphone hep aynı fiyattan çıkıyor. 699$ yani son çıkan iphone fiyatının yerini alıyor, diğeride bir öncekinin. Bu böyleyken fiyatın Türkiyede böyle olmaması kendi vatandaşımızın saflığının suistimal ediliyor olması anlamına geliyor. Ya bu nasıl bir mantıktır. 699$ yaklaşık 1490? (kdv dahil) ederken 3300? satmak ne demek. Bu apple'ın fiyat politikasıyla değil Türkiye'nin esnafının suçu. Nasıl petrol fiyatlarına gıkımız çıkmıyorsa bunada ses çıkaran yok diye veriyorlar coşkuyu. ailedeki herkese samsung aldım, kendimde 3gs var. Yani fan boy falan değilim. Öncelikle bizim itiraz etmemiz gereken yurt dışındaki gibi cihazların gerçek değerlerinden ülkemize girmesi. ozaman isteyen istediğini alır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play