HTC'den 8x'ler geliyor!

HTC'nin Windows 8'li yepyeni cepleri, yani HTC 8x'ler bir kez daha internete sızdı...

  • Mehmet Ali Bahıt
HTC'den 8x'ler geliyor!

Önce Samsung, sonra Nokia, şimdi de HTC... HTC'nin Windows Phone 8 serisi hakkında ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

HTC aylar önce üç yeni Windows Phone'un teknik ayrıntılarını içeren bir yol haritası açıklamıştı. Şimdi bu telefonların birine ait olan ve kullanım kılavuzundan alınmış resimler Twitter'a düştü. Yeni telefonlar 8x şeklinde adlandırılacak. One serisine benzer bir isimde adlandırılacak olan telefonların HTC 8V ya da HTC 8S gibi isimlere sahip olması bekleniyor.

Resmi sızan telefon HTC Accord kod adıyla biliniyor. Cihaz 720p çözünürlüklü 4,3 inç Super LCD 2 ekrana sahip. Kamera 8 megapiksel ve aynı zamanda 1080p'lik videolar çekebiliyor. Telefonda ayrıca HSPA+ desteği, NFC ve 1GB RAM bellek bulunuyor. Windows'a uyarlanmış çift çekirdekli işlemci Qualcomm'dan. Cihazın ilginç bir özelliği de fiziksel bir deklanşöre sahip olması.

HTC, Windows telefonlarında da Android'lerde olduğu gibi Beats Audio teknolojisi kullanılıyor. Telefonun ne zaman çıkacağı ve fiyatının ne olacağı ise henüz bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

htc yapma android telefon üret boşver dandik nokia'yı

@07 Eyl 2012 16:54 nokia? ne alaka la

@07 Eyl 2012 16:54 Sen ilk önce Windows Phone 8'in özelliklerine bak da öyle konuş. Ayrıca Nokia ile HTC'nin hiçbir alakası yok.

@07 Eyl 2012 16:54 teker teker gelin(anlayan anlar)

Eğer bu özelliklerle çıkarsa WP8 almak isteyenler için Nokia daha karlı olacaktır özellik bakımından ama fiyatı bilmem Nokia yüksek fiyatla çıkarırsa Nokia'ya kötü olur.

Windows Phone işletim sistemi candır, piyasanın en iyisidir şu anda bekliyoruz yeni cihazları.

neden amoled değilde lcd teknolojisi kullanıyor?

Sen de yorum yaz