HTC'den alt seviye cep: Desire U

Çok para harcamadan iyi bir Android cep arayanlar... HTC'nin yeni bombası karşınızda!

  • Zeynel A. Öztürk
HTC'den alt seviye cep: Desire U

HTC, başlangıç olarak Tayvan ve Çin'de satışa sunacağı Android 4'lü uygun fiyatlı cebi Desire U'yu tanıttı.

4 inç ekranlı cep, bu ekranında 800x480 çözünürlük sunabiliyor. Cihazın diğer özellikleri ise oldukça düşük: Tek çekirdekli 1GHz işlemci, 512MB RAM, 4GB dahili depolama, bir microSD slotu (32GB'a kadar genişletilebiliyor) ve 5MP kamera. 1650mAh pile sahip Desire U, beyaz ve siyah renklerde satışa sunulacak.

Yeni Desire U'nun desteklediği bağlantılar arasında 3G, WiFi b/g/n ve Bluetooth 4.0 bulunuyor. Cihazın Tayvan ve Çin'de ne zaman piyasaya sürüleceği, ileride diğer ülkelere de sunulup sunulmayacağı şu an bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Özellikleri pek tatminkar değil ancak alt seviye bir ürün olduğu için fiyatını görüp ona göre değerlendirmek gerekir. Bakalım fiyatı donanımına paralel mi..

HTC değil miydi 512 mb rami olan ceplere ics gelmeyecek diyen

@25 Oca 2013 20:08 "HTC değil miydi 512 mb rami olan ceplere ics gelmeyecek diyen" Ram yüzünden değil. Sahip olduğu telefon hafızası yüzünden. JB 4 gb sistem belleği istiyor. O cihazlarında telefon belleği ya 1 gb yada 2gb. Diskin birleştirilip biçimlendirilip yeniden bölünmesi lazım. Bunuda her kullanıcı yapamaz. hatalarda çok büyük Tepkiye yol açar.

@25 Oca 2013 20:08 ramlerde gelişiyor dostum ddr2 ram ile ddr3 ramlerin performansı aynımı ?? buda öyle birşey 512 mb ramdir ama eskilere göre 768 mb gibi performansı vardır kimbilir

güzel görünüyor :)

Teknoloji bizleri ne hale getirdi "1GHz işlemci, 512MB RAM" i az bulanlar var. Bu ciihazda neyin yapılmadığını yazar mısınız ?

android 4 güncellemesi yap piyasa sür..olur be.. ram ve işlemci tatmin edici değil.. gereksiz

Bence boş bir telefon neden diye soracak olursanız 1ghz ve 512 mb rami var gereksiz yapılmış pek tatmin edici değil tabi fiyatını şuanlık bilmiyoruz :)

1 ghz işlemci ve 512 mb ram le herşey yapılır da gel sen onu çakal HTC ye anlat

en fazla beşşüz veririm ona göre ,daha fazla istiyosa Türkiye'de pazara sürmesin hıh ...

teknoloji ileri gideceğine geri gidiyor galiba bu telefonu alan yandı 1 ghz işlemci 512 ram 4gb bu tarz cihazları kullanmayanlar kandırılacağı kesin insanın ömünü yiyiyorlar ağır yavaş verimsiz telefonlarla bir kere pil dalga geçer gibi 1650 mAh 10 saatten az gidecek bir pil enfazla 2013 2. yarısndan sonraki güncellemelerle nekadar vasat eski bir teknoloji olduğunu herke görücek.

desire cnin flaşlı versiyonu bu aynısı hiçbir farkı yok desire c flaşı yoktu aynı özelliklere sahipti..bunda flas var tek fark bu telefon 650-700 tl civarı olacaktır..

tasarımı çok hoş olmuş

alt segment fakat türkiyede yine 900tl olur

Lumia 620'ye rakip olarak düşünmüşler sanırsam ancak 1650 mAh piliyle daha güçlü :)

600-700 fiyat aralığında çıkarsa -ki uygunu odur- bişeyler yapabilir.

tek çekirdek yerine çift çekirdek olaydı iyiydi :)

1 gb ram koymak çokmu zor ya

Sen de yorum yaz