HTC'den "telefona telefon!"

Bu ufak HTC telefon, hiç de sizin sandığınız gibi sıradan bir telefon değil!

  • Ender Duman
HTC'den "telefona telefon!"

Bu televizyon uzaktan kumandasına benzeyen cihaz aslında bir cep telefonu... Onu benzerlerinden farklı kılan tek şey yıllar öncesinden fırlamışa benzeyen tasarımı değil. Bu telefon, 5 inçlik ekrana sahip dev akıllı telefonlardan birisi olan HTC Butterfly'la birlikte gelecek olan ikinci telefon. Kendi başına hiçbir işe yaramayan, SIM kart girişi dahi olmayan cihaz, Bluetooth üzerinden Butterfly'a bağlanacak ve ikinci bir telefon işlevi görecek. Böylece kullanıcılar telefonlarını çantalarından, ceplerinden çıkarmadan, masanın üstünden kaldırmadan telefon görüşmesi yapabilecekler.

HTC, neden böylesine "ilginç" bir model tasarlama ihtiyacı hissetti, tam olarak bilemiyoruz. Bu tasarım tercihinin ardında, Butterfly'ın devasa boyutları yatıyor olabilir. Belki de tasarımcılar, kullanıcıların 5 inçlik ekrana sahip telefonu kulaklarına götürmekten utanacağını düşünmüş olabilir.

Sadece Çin pazarı için üretilecek olan telefon, yaklaşık 1300 TL'den satışa sunulması beklenen HTC Butterfly'la birlikte ücretsiz verilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

İlginç. ama ben şahsen htc butterfly sahibi olsam kendi şıklığını kullanıp onunla konuşurdum.

Hocam 5" telefon. 5 dakika konuşsan ne kol kalır ne bilek.Nereye varacak bu işin sonu...

cantadan cebinden cıkartmıcakta bunu neresine sokcak?

çok mantıklı bir icat. 3g özelliği olan tabletlere de ilave etseler bu özelliği keşke.. bazen telefonla konuşurken, bir yandan telefonun diğer özelliklerini kullanma ihtiyacı doğuyor.. internete bakmak, bir fotoğrafı açmak vs.. ben alırdım..

güze düşünce , ama sadece çin için mi üretiliyor?

ben ömrümde böyle saçma şey görmedim. İlk yorumu yazan arkadaşa şiddetle katılıyorum. Çok saçma sapan birşey..

bu tip tuşlu bi telefonu uygun bi fiyata alabilirim. internete girmesi, oyun oynamasi güzel ama büyüklükleri ve kisa pil ömürleri nedeni ile akilli telefonlar gerçek ihtiyaci basit ve uzun pil ömürlü tuşlu telefon kadar karsilamiyor. 2. bi telefon olarak uzun pil ömrü ve cepte kaybolan bi telefon gerekli.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play