HTC'den Windows'a elveda (mı?)

İddiaya göre HTC, aldığı çok kritik bir kararla, artık bu telefonları üretmeyecek!

  • Cem Şancı
HTC'den Windows'a elveda (mı?)

İnternette yayılan bir söylentiye göre HTC Windows Phone platformunu terk etmeyi planlıyor. Digitimes sitesinin HTC'nin içindeki kaynaklara dayandırdığı habere göre, Nokia'nın Windows Phone telefonlarının iyi satması karşısında HTC'nin Windows Phone telefonlarının satışlarının gittikçe düştüğü ve HTC'nin durumdan memnun olmadığı, Windows Phone telefon üretmeyi bırakıp tüm odağını Android telefonlara vermek istediği söyleniyor.

Bir dönem çok güçlü telefonlarlarla pazarda önemli bir yere sahip olan HTC, geçtiğimiz yıllarda Samsung gibi rakipleriyle rekabet sırasında yaptığı hatalarla pazar payını çok büyük oranda kaybetti. Çok önemli bir telefon markası olarak liderlik pozisyonu için yarışması gerekirken şu anda çökmemek için savaş veren ve kötü finansal raporlar açıklayan HTC, Windows Phone telefonlarının satış sayısından da memnun değil ve bu ürünlere daha fazla enerji harcamadan, gücünü Android telefonlara odaklamak istiyor.

Tayvanlı telefon üreticisi şu anda Windows Phone telefon pazarında %11,5 paya sahip. Analistler, HTC'nin Microsoft'un da yardımıyla bu payı yükeltip güçlenebileceğini ve Windows Phone pazarından kazandığı güçle Android pazarına da yeniden güçlü bir giriş yapabileceğini hatırlatarak, Windows platformunu terk etmesinin hata olacağının altını çiziyorlar. HTC'den ise henüz resmi bir açıklama yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

SEKTÖRDE DEVRİM YARATACAK TAVSİYEM: cihazları işletim sistemsiz, seçimi kullanıcıya bırakabilcek teknolojide üretirseniz. Kullanıcı cihazı alırken işletim sistemini hangisini istiyorsa onu yükletip öyle alır. böylece pire yüzunden yorganınız yanmaz.

Yerinde bir karar zaten htc one dışında elle tutulur bir telefonu kalmadı. Birde enerjisini bu alnada noki$ ile mücadele ederek harcamasına gerenk yok. Blek böreğinin düştüğü hâle gelmek istemiyorsa bence modellerini kullanıcıların ihtiyacını karşılayacak şekilde düzenlemeye başlaması kendi sağlığı için iyi olur. Bana göre htc one dışında diğer telefonları görünüm olarak takoz gibi :p Ama fiyat politikası böyle olduğu sürece bence Türkiye 'de diğer rakipleri göz önüne alındığında pekte tercih edilebilir oluşunu ne yazık ki dibe çekiyor !!! Max_Real Qnx

Windows Phone alınacaksa tabiki de nokia alınır.

nokia verken ayakta duramazdı zaten

Böyle bir hata yapmaz bunlar spekülasyon yaratıyor asıl şimdi wp na ağırlık vermeli çünkü gdr3 testleri bitiyor eylül ekim gibi ilk 4 çekirdekli fll hd windows phonelu teller piyasaya sürülecek ve htc öncü olacaktır htc one'nın windows phone versiyonunu daha stabil hızlı halini düşünün.....

Al ışte.Ne olacak destek.Klasik htc stratejisi.Yazık.

yaa arkadas şu başlık koyarken neden böyle yapıyosunuz yaa, bu başlığı gören htc tamamen iflas etti sanıyo bu nasıl bi saçmalık..

inşAllah doğrudur çakmacı HTC gitsin...

one x gibi tegralı ya da intel atom işlemcili bir cep üretip lumiadan alt fiyat koyarsa nokiadan biraz pazar alabilir

Gazetelerin magazin sayfası ile bu sitenin tek farkı burada özel hayattan bahsedilmemesi ne yazık ki :S !

windows phone 8s kullanıyorum şuanda devamlı kapanıp açılma sorunu var bıktım gerçekten aldığıma pişman oldum

Dünya harikasi,? HTC One ve Sony xperia Z, bu süper Android Teknik varken.fakat windoes mobiltelefon, sönük kaliyor.?

Sony windows phone gelmesiyle bende wp8 geccem android iş yok niye sony derseniz takıntı

19:12 özel hayattan niye bahsetsin adı üstünde özel hayat.burası genel hayat.sen wcni gidip kalabalıklar ortasındamı ediyon.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play