HTC Desire bilmecesi tam gaz!

Önce "olmayacak" dendi, sonra "olacak" dendi... Şimdi de "olacak ama..." deniyor!

  • Zeynel A. Öztürk
HTC'den Desire güncellemesi hakkında detaylar!
İsmi şimdilik açıklanmayan bazı uygulamalar, 2.3'e eklenmeyecek

Cep telefonu üreticisi HTC, önce Desire modeline Android 2.3 gelmeyeceğini fısıldamış, daha sonraysa "hayır, gelecek" diyerek U dönüşü yapmıştı. Ve şimdi de Desire'ın Android 2.3 güncellemesi hakkında bir takım detaylar ortaya çıktı.

Şirketin Facebook sayfasına göre Desire'daki bazı uygulamalar, yüklemeye izin verebilmek için kırpılacak: 'Desire'daki bellek sorununu gidermek ve Gingerbread güncellemesine izin vermek için bir takım uygulamaları yayım içerisinden kaldıracağız.' 'Önümüzdeki haftadan itibaren durum güncellemelerimizi takip edin. Kafa karışıklığına neden olduysak özür dileriz.'

'Kırpılacak' uygulamaların hangisi olabileceğine baktığımızda, bunların HTC'nin kendi uygulamaları olan Footprints ve Stocks olması mümkün gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

HTC Desire'da Gingerbread gayet güzel çalışıyordu, HTC niye böyle birşey yapıyor ki acaba

Sony ericsson bile x10 u guncelliyor ,)

evet android fanatikleri. sizi dinliyoruz :)

Kurulum suresindeki yeterli bellegin olmamasi. Eger root eder gingerbrad yuklerseniz ayni sorunla karsilasmazsiniz.

Al sana android.

Android'e laf atmaya çalışan birkaç kişi, bunun Android ile ne ilgisi var? O programlar Google'ın değil HTC'nin programları. Ayrıca ne olmuş belleği yetmediyse? Telefon Google'ın mı? Hayır. Öyleyse konuşmayın.
Biz Android'i savunuyoruz, HTC'yi değil. Nasıl bir bağlantı kurduysanız artık...

Haber: Önce "olmayacak" dendi, sonra "olacak" dendi... Şimdi de "olacak ama..." deniyor! Cevaplar: Al sana Android, evet android fanatikleri. sizi dinliyoruz...

Siz biraz araştırın da öyle gelin bu güncelleştirmeleri Google değil üreticiler uyumlu hale getiriyor. Hadi bakalım.

"Kurulum suresindeki yeterli bellegin olmamasi. Eger root eder gingerbrad yuklerseniz ayni sorunla karsilasmazsiniz."

Sizin yüklediğiniz şeyler aslında gerçek Gingerbread değiller. Bu yüzden sıkıntı yaşanabilir, normaldir. Neden bu tepki? Zaten açıklamada da RAM yetmezliğinden dolayı bazı programların kısıtlanacağı bildiriliyordu. Aygıtınızın belleğinin yetmemesi Google'ın suçu mu yoksa üreticinin mi? Aslında ikisinin de suçu değil çünkü üreticiler cihazları satarken hiçbir zaman en güncel Android versiyonuna güncelleneceğinin garantisini vermez. Yapar ya da yapmaz, bu üreticinin seçimi. Benim de eski bir Android telefonum var, şuan resmi olarak 2.1'i destekliyor. Ama 2.2'yi destekleyecek kadar belleği var diye Samsung'a laf söyleyebilirmiyim? Söyleyebilirim ama yapıp yapmaması kendi kararı.

Android'e laf atmaya çalışan birkaç kişi, bunun Android ile ne ilgisi var? O programlar Google'ın değil HTC'nin programları.
-----------
Kesinlikle haklisin. Bende bu telefon var ve 10 numara telefon parasinin hakkini fazlasiyla bir yildir veriyor. Gelelim Android ve bellek olayina dahili bellekler telefonun maliyetini artirdigi icin Android telefon ureticileri dahili bellegi dusuk tutup genisletilebilir bellek ile yollarina devam etti son cikan bir kac modele kadar. Normalde class 10 belleklerin 15-16 Mbs hizinda yazdigini dusunursek burada bir sorun yok ve bu hiz dahili belleklerle ayni hizda neredeyse sorun bazi Android uygulamalarinin Flash gibi Maps gibi harici degil dahili bellekle calismasi ki bu uygulamalarin toplami 100mb bile gecmiyor. Burada ki kurulum sorunu da arkadasin dedigi gibi Android'ten kaynaklanan bir sorun degil Gingerbrad'e dahili olarak gelen Sense arayuzunun olusturgudu yukten dolayi telefon belleginin yetersiz kalmasi. HTC Sense'in kullandigi widgetlar eger arayuze dahil degilde kurulup kaldirabilir uygulamalar olarak gelirse bu sorun ortadan cozulmus olur. Kisisel görusum suanda Android telefon ureticileri arasindaki en iyi Android destegi en kaliteli ve saglam telefonlari HTC'nin urettigi bunun icin satislarini 100% artirdigi ve MAyis ayi satisinin bizim dunya markalarimizin yillik satislarindan fazla olmasindan anlasiliyor diye dusunuyorum. Burada suanda HTC Sensation deneyin ve telefon neymis görun diyorum.

Aslında sorun burdan kaynaklanıyor.Siz bi telefon üretiyorsunuz ama sistemini dışardan alıyorsunuz.Google sadece sistemi üretir ama firmalar bunu kendi cihazlarında kullanırken Google ile pek alakaları olmaz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost