HTC, Desire HD için pes etti

HTC'nin bir zamanların amiral gemisi olan bu cebini kullananlar için kötü haber geldi...

HTC, Desire HD için pes etti

Desire HD kullanıcıları zor günler geçiriyor. Android 4.0 güncellemesinin yayınlanmaması bir yana, "yayınlanacak mı, yayınlanmayacak mı" soruları da tüketicilere eziyet çektirdi. HTC, tartışmalara son vermek ve yaşanan gelgitler için özür dilemek amacıyla bir açıklama yayınladı. Açıklamada aynı zamanda güncellemenin neden iptal edildiği de izah ediliyor. Açıklamada şu satırlara yer veriliyor:

"HTC Desire HD'yi Android 4.0'a güncellememe kararımızın yarattığı tepkinin bilincindeyiz. Bu kararın tartışmalı olduğunu kabul ediyoruz.

Bu karar, HTC Desire HD'nin veri saklamasının bölümlendirilme şekli ve Android 4.0'ın boyu ile ilgili. Bu güncellemeyi yapmak, veri saklamanın yeniden bölümlendirilmesini ve kullanıcı bilgilerinin silinmesini gerektirecekti. Böyle bir güncelleme teknik bilgiye sahip kullanıcılar için kabul edilebilir olsa da, müşterilerimizin çoğu için değil. Yazılım paketinin boyunu küçültmeyi de düşündük, ancak bu, halihazırdaki bazı işlevlerin sınırlanması anlamına gelecekti. Güncelleme kurulduktan sonra bile bazı başka teknik sınırlamalar nedeniyle kullanıcı deneyiminin sınırlanacağını gördük.

Bir güncellemenin daima kullanıcı deneyimini iyileştirmesi gerektiğini düşünüyor ve her güncellemeyi bu gözle değerlendiriyoruz. Her ne kadar bu kararın yarattığı hayal kırıklığının farkında olsak da, kullanıcı deneyimine etkisinin çok büyük olacağı inancındayız. Bunun daha önceki açıklamalarımızla ters düştüğünün bilincindeyiz ve bu nedenle özür diliyoruz."

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

Adamlar en azından hatalarının farkında olarak özür dilemeyi biliyorlar.

en azından özür mektubu yazmış adamlar samsung gibi naparsanız yapın demiyor

htc desire z kullanıcısıyım bana güncelleme sunulmadıysa desire hd ye de sunulmaması çok ekstrem bi kayıp değil bence. çok büyütülmesin.

Adam yapmasa da muhattap oluyor ve özür diliyor.

@31 Tem 2012 17:49 katılıyorum. nokia'nın "amiral gemisi" ne(N97) bakın o kadar pohpohladılar, iPhone killer dediler. E hani? Nerde? 5 para etmez bir hurda şuan.

@31 Tem 2012 17:49 özür dilese ne yazar. beceremediler. 768mb rame sahip bir telefonu güncelleyemezlerse bıraksınlar bu işi. sony'nin 2011 yılında çıkan bütün telefonları 512mb rame sahiptı. takır takır güncelledi hepsini.

o zaman ics opsiyonel olabilirdi

bir zamanlar dediğinizde geçen sene,bu arada htc güzel sallıyor.gidin yeni cihaz alın demeye getiriyor.

ya abartmanın ne manası var atla deve sanki ics ye sony geçti de noldu bir halt mı oldu gereksiz gereksiz ufacık tefecik değişiklikler.. hatta aksine daha kötü oldu yavaşladı sony xperia lar kendileride biz yaptık ama yüklemeyin demişti...

@31 Tem 2012 18:06 Yok öyle bişey 2011 xperia lar ics ile gayette iyi çalışıyolar ayrıca ram kullanımındada düşüş var sadece yapılması geren güncelleme ilk defa yüklendikten sonra onarma yapmak oda gb ics uyuşmazlığından dolayı oluyo

@31 Tem 2012 18:06 gereksiz değil hocam. bir kere ICS kullandıktan sonra GB'ye geri dönmek istemezsin. görüntü çok güzel. tek dezavantaj bazı oyunlarda performans açısından biraz takılma olması. onun dışında gayet akıcı ve kullanılabilir. istediğin zaman da bootloadere dokunmadan flash ile geri yükleme yapabilirsin. böylece cihaz da garanti dışında kalmaz. bir xperia kullanıcısı olarak düşüncelerim bunlar.

vah vah valla kötü olmuş yaw

hetece ne yahu allah mustakııızı versin :)

evet Desire HD sahipleri yeni telefon alacak ama muhtemelen hiçbiri HTC almayacak , benim gibi Nexus tercih edenler çok olacaktır.

Beceremedik demenin başka yolu...

bazı densiz dhd kullanıcıları ise htc bitmiştir birdaha almam diyor diğerleri htcyi batırıyor allah aşkına bu güncellemeyi isteyen çoğu kullanıcı mesaj yazmaktan başka bir iş yapmayan zavallılardır.

adamlar yüksek meblalarda cihazı kendi beceriksizliklerinden veya piyasaya günceleme bile yapamayan bi telefon sürdükleri için elleri mahkum muhattap alıp açıklama yapıcaklar...

Sony yaptı ve dediki" isteyen ükleyebilir ama biz önermiyoruz." sony kral başka kral da yok....

ios 6 iphone 3gs de çalışacak bütün android fanlarına duyurulur :-)))

Android fanları 3GS mi alsınlar demek itiyorsun. Daha 2 sene bile olmadı İpad1 aldık ama ona iOS6 olmayacak. Bu ne demek şimdi. Hadi ateistler bunu da açıklasın :)

ya bu android sürümleri neden cihaza yönelik değişip duruyor standart birşeyler sunsalar gerisini üreticiler halletse . genel olarak tüketicinin ilgilendiği şey görsellik ve bazı extra özellikler diğer özellikleri farketmiyor bile çoğu kullanıcı . inanıyorum ki htc ics ye benzer bir sense arayüzü sunsa birçok desire hd kullanıcısı farkına bile varmaz

yahu 3 kuruşa satılan huawei bile bulut teknolojisi kullanıyor, kulllanıcı verilerini yedekletebiliyor. siz nasıl devsiniz ki bir bulut teknolojisi ile kullanıcılarınızın verilerini yedeklemelerine olanak sağlayamıyorsunuz?

Konu kullanıcı verilerinin yedeklenmesiyle ilgili değil. Zaten HTC nin kendi sistemi var yedekleme için.

En iyisi google telefonlarından almak bende Nexus S (i9020t) var jellybean yüklü çokta stabil çalışıyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play