HTC efsanesi muradına erdi!

HTC'nin kaderiyle baş başa bıraktığı efsane cep modeline hayat öpücüğü başka yerden geldi!

  • Mehmet Ali Bahıt
HTC efsanesi muradına erdi!

HTC Desire HD için Ice Cream Sandwich güncellemesi yayınlamayacağını açıkladığında pek çok kullanıcı hayal kırıklığına uğramıştı.  XDA Developer forum üyeleri de bu duruma bozulmuş olacak ki, "iş başa düştü" deyip kendi Android 4.0 versiyonlarını yarattılar.

Kendilerine Team Blackout adını veren bir grup kullanıcı, tam çalışan bir Android 4.0.4 ROM'u geliştirdi.  HTC Incredible S için yayınlanan ICS sürümünü temel alan ROM, HTC'nin Sense 3.6 arayüzünü de büyük ölçüde içeriyor.  Sürümde ayrıca cihazın performansını arttırmak için bir de overclock kernel'i var.

Hatırlanacağı gibi HTC, Desire HD'nin veri saklama bölümlendirilmesinde yeterli yer olmaması  nedeniyle ICS güncellemesinden vazgeçmişti.  Team Blackout'un yayınladığı güncellemede ise işletim sisteminin olduğu bölümde kurulum sonrasında 60 MB boş yer kalıyor.

Güncelleme ile ilgili henüz bir şikayet gelmemiş durumda, bu da XDA üyelerinin hataları bulma konusunda ne kadar hızlı olduğu düşünüldüğünde oldukça iyi bir haber.  Yine de bu güncellemenin resmi olmaması nedeniyle biraz risk taşıdığını unutmamak gerek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

romun sitesi nedir?

denemeye değer..

XDA geliştiricilerine büyük firmalardan çok daha fazla güven duyuyorum. Aslında telefon üreticileri sadece cihazı üretip içi boş halde piyasaya sürseler keşke. ROM'ların yayınlanmasını XDA gibi gruplar üstlense.

Garanti kapsamındaki cihazların bu romu yüklemelerini tavsiye etmiyorum htc den her an herşey beklenebilir bir süpriz yapıpta ıcs'yi yayınlarlarsa garantiniz elinizde kalmış olacak ve her hangi bir arızada kvk ve teleservice'ye telefonunuzun yarı parasını vermek zorunda kalabilirsiniz.Ics bana göre ara bir sürüm kemikleşen ve stabil çalışabilen 2 sürüm olacak bunlardan biri android 2.3.6 gingerbread bir diğeri ise android 4.1 jelly bean eğer yok ben görüntü ve chromeyi kulllanmak istiyorum derseniz seçim sizin....

Ben de daha bu yil Desire HD aldim. Mutlaka deneyecegim vaktim olunca

Benim samsung galaxy s' te 4.0.3 var. malesef stabilize sorunu var. bazen deli ediyor adamı. çok mecbur değilseniz bırakın 2.3 sürümünde kalsın kafanız rahat olsun.

deneyen varmı ?

Sen de yorum yaz