HTC Leo hangi konuda bir ilki gerçekleştirece

HTC Leo, Windows Mobile tabanlı bir cep telefonu olarak büyük bir ilke imza atıyor olabilir.

HTC Leo hangi konuda bir ilki gerçekleştirecek?
HTC Leo: Çoklu dokunmatik mi olacak?

HTC Leo cep telefonuyla ilgili dedikodulara göre Windows cep telefonu dokunmatik ekranla beraber gelmesinin yanında çoklu dokunmatik yönetimi de destekleyecek. İnternette ortaya çıkan fotoğraflar ve bir video ortaya atılan bu iddiaları doğrular nitelikte. Videodaki görüntülere göre resimler aynı iPhone'da olduğu gibi iki parmağın birbirinden ayrılmasıyla büyütülüyor.

Leo'nun çok ince olacağı, sıra dışı büyük bir ekran (4,3 inç) ve 1 GHz işlemciyle beraber geleceği iddia ediliyor. Bunun dışında cihaz HSPA ve WLAN gibi güncel veri aktarım teknikleri destekliyor ve en yeni Windows sürümü Mobile 6.5'i kullanıyor. Kamera çözünürlüğünün 5 Megapiksel olduğu söyleniyor. HTC Leo'nun fiyatı ve bulunabilirliğine sıra gelince dedikodu kazanı duruluyor. HTC cihaz hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

CHIP TV'de bahsi geçen videoyu izleyebilirsiniz.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Eee biraz geç mi kaldılar ne....

(not:üye olamıyorum siteye kurallar sayfasında sorun var sanırım..)

Hangi konuda bir ilki gerceklestirecekmis peki ???

Hangi konudami bugun smartphone yada pda tarzi cihazlari herkezin övdügü iphoneda dahil microsoftun windows mobiline borclusunuz daha onu bilmeden ahkam kesiyorsun.
Daha önceleri palm cihazlari kazik fiyata hic bir özellik olmadan satilip duruyordu dokunmatik olayini yayanda iphone degil Win mobildir.
Microsoft tek hatasi win mobile 5 icin 3g destegi sunamasi apar topar 6yi cikarmasi ve sonrasinda sadece 10 dolar gibi düsük bir lisans üCreti aldigi icin win 7 ve coklu dokunmatigi senelerce sallamasidir.

tam olarak bilemiyorum ama eğer donanımsal bir özellik değilse bu alet çıktıktan sonra omnia mızda görürüz bu özelliği inşallah çok isterim hemde çok...=)

Bu telefon multi-touch degil,
Ayrica windows 6.5 coklu dokunmatik arabirim desteklemiyor sadece 6.5'ta var.

@21:18

Ahkam kesmiyorum, sadece bu cihazin gerceklestirecegi bir ilk goremedim ben bu haberde o kadar.Gorebilen varsa soylesin.

bir çahma iphone wakası daha.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir