HTC'nin başı Nokia'yla dertte!

HTC One, ciddi bir satış yasağı tehdidi ile karşı karşıya. Üstelik bu kez işin içinde Nokia da var!

HTC'nin başı Nokia'yla dertte!

Tayvan merkezli cep üreticisi HTC'nin ürünlerinin ABD'ye girişinin yasaklanmaması için Qualcomm'la çalıştığı iddia edildi.

Wall Street Journal'ın raporuna göre ABD Ticaret Komisyonu'nun ön kararı, önümüzdeki aylarda HTC'yi olumsuz etkileyebilir. Mahkeme HTC'nin eski telefonlarının telefon görüşmelerini gönderme ve alma konusunda Nokia patentlerini ihlal ettiği hükmünü vermiş bulunuyor. Sözkonusu teknoloji eski modellere ait olsa da bu durum, HTC One'ın da başını ağrıtabilir.

WSJ'nin kaynaklarına göre HTC One ve daha yeni HTC cepler aynı teknolojiyi kullanıyor ve bu nedenle Ticaret Komisyonu'nun aynı kararı bu cepler için de vermesine neden olabilir. Çipin üreticisi Qualcomm, kararın diğer kullanıcıları etkileyip etkilemeyeceği konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

HTC'nin başvurabileceği çözümler arasında Qualcomm ile yeni bir çözüm geliştirmek, Nokia ile bir anlaşmaya varmak veya ITC'nin ön kararını değiştirmesi için çabalamak var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Nokia da htc yi satın alıp telefon piyasasına tekrar dönecek herhalde :D

@04 Eki 2013 18:01 al işte microsoft aldı nokia yı zaten abi yorum yapayım diye saçmalığın dibine vurmuşsun :D

Yediremiyorlar boyle kaliteli cihazlari apple da taiwan yada koreli olsaydi amerikada cok problem cekerdi ah nokia berbat bi firmasin

qualcomm samsunga ait ve microsoft&nokianın amacı ise apple' a samsung' a karşı üstünüz gözdağı vermek ve ortada yanan kaliteli bir marka

18:40 devir rekabet devri maalesef en küçük haat batırır

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir