HTC One'da tedarik sıkıntısı yaşanıyor!

HTC, son bombası HTC One'da hiç beklemediği, baş ağrıtan busorunla karşı karşıya!

HTC One'daki gecikmelerin nedeni kamera mı?

HTC'nin yeni amiral gemisi One'ın sevkiyatında yaşanan sorunların ve gecikmelerin arkasındaki neden, cebin kamerası olabileceği ortaya çıktı.

KGI Securities'i kaynak gösteren Android Authority'nin raporuna göre HTC One'daki iki bileşende yaşanan tedarik sıkıntısı, telefonun dünyanın belirli bölgelerine sevk edilmesinde gecikmelere yol açtı. Bu iki modülden bir tanesinin HTC'nin kullandığı yeni kamera olduğu söyleniyor. Raporun doğru olması durumunda HTC, sevk etmek istediği cep sayısının sadece beşte birini, yani yaklaşık 1 milyon One'ı dağıtabilecek.

One'daki kamera teknolojisi, sadece 4MP'lik, ancak ışığı daha iyi toplayabilen bir lens ile düşük ışıkta yüksek performans gösterebiliyordu. "UltraPixel" adındaki teknolojiye sahip kamera, ilk incelemelerde oldukça olumlu yorumlar almıştı.

Mart ayında satışa sunulması beklenen HTC One, bu sorunlar nedeniyle bazı bölgelerde askıya alınmış durumda. Ekonomik olarak sıkıntılı günler geçiren HTC'nin uç nokta cebinde böyle bir gecikme yaşaması, onun için oldukça şanssız bir durum.

 

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

"... bu sorunla karşı karşıya!" ifadesi nasıl bir ifadedir, "bu"nun cümlede kullanılması doğru mudur? Sırf haber okunsun diye böyle mi yazılmalıdır?

Galaxy s4 e 2 gün kaldı şurda şu zamana çıkan resim ve haberlerde plastik yine bilindik bir cihaz olucak gibi gözüküyor ki bence tam bir fail oldu.Gözünü seveyim yapma rekabeti arttır.

Arkadaşlar yok öle bişey yanı bız hewrgun bunun egıtımıne gıdıyoruzz !

@12 Mar 2013 17:49 Ülkemizde tam olarak ne zaman satışa çıkacak...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir