HTC One için CyanogenMod ortaya çıktı!

Çok sayıda HTC One sahibi, merakla bekledikleri iyi haberi sonunda aldılar!

  • Zeynel A. Öztürk
HTC One için CyanogenMod ortaya çıktı!

HTC One için geliştirilen CyanogenMod (CM) 10.1, indirmeye sunuldu. Telefonunu özelleştirmeyi ve modifiye etmeyi sevenler, Android 4.2.2 AOSP ROM'unu hemen yükleyip deneyebilirler.

HTC'nin amiral gemisi One için kaynak kodları yayınlandığından bu yana geliştiriciler, ona özel modifikasyonlar geliştiriyorlar. Şimdiye kadar yayınlanan ROM'lar arasında Maximus7 ve TrickDroid bulunuyor. Alman geliştirici "codeworkx" (Daniel Hillenbrand) ise CyanogenMod 10.1'in beta sürümünü yayınladı

Diğer CyanogenMod'ların aksine bu ROM,  "Android Open Source Project"i (AOSP) temel alıyor. CyanogenMod içerisinde konum tabanlı profiller, güç menüsü için gelişmiş seçenekler ve ayarlanabilir durum çubuğu yer alıyor. Tam anlamıyla "çıplak" Android olmayan CM, "Trebuchet", "DSP Manager", "Apollo" gibi kendine has bazı uygulamalara beraber geliyor.

HTC One için CyanogenMod 10.1'in bilinen sorunları arasında infrared'in devre dışı bırakılmış olması, bazı Wi-Fi sorunları ve zaman zaman yaşanan kilitlenmeler yer alıyor.

İçerdiği önemli sorunlar nedeniyle CyanogenMod 10.1'i HTC One'da kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Ancak yine de farklı ROM'ları denemeyi seviyorsanız, bu adresi takip edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Çok sevinenler olsa da hala üzülenler olabilir çünkü bu işi de çok saçma sapan hareketler kadar güzel ve sadece kendini beğenmiş bir şekilde değerlendirmek için çok mu diye düşündüm ama ben hala uyumadım .

henüz bu telefona rom yüklemek için erken. Bence romların full sürümlerinin çıkmasını beklemek lazım. Hem benim böyle telefonum olsa ben rom atarmıyım :D

@16 May 2013 21:03 yavaşsa dayanamam atarım acımam

senseli rom daha iyi olur bence

Orijinal romdan Şaşmıcaksın yoksa kendini sinir edersin.Boşu boşuna sitrese girmeye baş ağrıtmaya gerek yok! Birde 80 kuşağı yani benim kuşağım teknolojinin seyrini belirleyen kuşak bkz:pclerden akıllı ceplere... yoksa banamı öyle geliyor?önceden pc hastasıydık şimdi cep hastası sonrada akıl hastası olucaz Allah nasip ederse.Hadi hayırlısı. ..

80 kuşağı teknolojinin degil tuketimin seyrini belirliyor.

htc hd2 im vardı. kurduğum bir romu en uzun birhafta kullanmışımdır. hd2 windows mobile 6.5 ile geldiğinden dolayı. bir sure sonra her romu denemek istiyorsunuz.. bu rom yukleme nin sonu yok. eger ki orjinal romda cok buyuk sıkıntılar yoksa bence bulasmaya gerek yok

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play