HTC: One için mahkeme emri çıkartılmadı

Önde gelen cep üreticilerinden HTC, içinde Nokia'nın da isminin geçtiği haberleri böyle yanıtladı!

HTC: One için mahkeme emri çıkartılmadı

Tayvan merkezli cep üretici HTC, son zamanlarda ortaya çıkan, tedarikçisi STM'ye mahkeme emri çıkartıldığı haberlerine karşı bir açıklama yaptı. Açıklamanın tam metnini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Nokia tarafından STM aleyhine (HTC'nin parçalarını tedarik eden Hollanda'daki bir tedarikçi) mahkeme emri çıkartmasına ilişkin birtakım yanıltıcı hikâyelerin ışığında HTC, aşağıdaki hususları açıklığa kavuşturmak istemektedir:

-          Nokia, ne Hollanda'da ne de başka bir yerde, HTC One aleyhine bir mahkeme emri ÇIKARTMAMIŞTIR.

-          Hollanda takibatları, Nokia tarafından yalnızca STM aleyhine uygulanmıştır. HTC'ye Hollanda'da Nokia tarafından dava açılmamıştır.

-          Hollanda mahkeme emri, STM'ni, sınırlı bir zaman dilimi dâhilinde, Nokia'dan başka bir şirkete mikrofon satışı gerçekleştirmesini yasaklamıştır.

-          STM aleyhine verilen karar, iyi niyet çerçevesinde satın alındığından ötürü, HTC'nin STM'den hâlihazırda almış bulunduğu mikrofonları kullanmaya devam edebileceğini belirtmektedir. Nokia'nın HTC'ye satılmış olan mikrofonları geri istemesine yönelik çabaları başarısız olmuştur.

-          HTC, envanterinde bulunan STM mikrofonlarının tükenmesinden itibaren, gelişmiş mikrofon tasarımlarına geçecektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

nokia garibanim ya vurun kahpeye yapıyorlar samsung yada apple olsaydı şimdi yasaklamişlardi

kardeşim onu bunu bırakında millet HTC markayı neden tercih ediyor ses sistemi için siz htc nin yanında vere vere çok adi bir kulaklık veriosunuz bumu sizin ticaret anlayısınız beats kulaklık bile veremiosunuz sirketin %51 ini satın alıosunuz ama tık yok kardeşim 300 tl lik kulaklık verecekmişin maliyet fiyatına verde telefonun reklamıda satışıda samsung un önüne geçsin bu yönüyle htc 5 para etmez bir anlayış içinde htc one x yanında verdiğiniz kulaklığı bi takın ya bir takında rezilliği görün bukadrmı düştünüz tel 2000 tl ise 2100 tl yapta abartmadan maliyetini ekle kulaklığın telefonu tam anlamıyla teslim ette sana müşteri yağsın bunu herkes sölüo bende alacaktım arkadasımda eşimde dostumda düşünüodu htc ama bu vurdumduymazlığınız yüzünden vazgeçtim ıpon 5 yada s4 bu konuda çok daha duyarlı selametlen

@26 Nis 2013 23:53 usta xperia Z nin kulaklığı, bir telefonun yanında verilen gelmiş geçmiş en iyi kulaklıktır, bir araştır derim :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir