HTC One'ın problemi yine çözülemedi!

Bazı HTC One kullanıcılarının canını çok sıkan sorun, 4.3 güncellemesiyle çözülecekti. Ama...

HTC One'ın problemi yine çözülemedi!

Bazı One kullanıcıları tarafından şikayet konusu yapılan ve HTC tarafından da kabul edilen, "mor renk sorunu" olarak bilinen kamera sıkıntısı halen sürüyor. Geçtiğimiz haftalarda yeni güncellemeyle birlikte bu sorunun ortadan kalkmasını beklediklerini söyleyen HTC yetkilileri, anlaşılan Android 4.3 sürümüyle de bu sözlerinin altında kalmışlar.

HTC One akıllı telefon kullanıcılarının çok küçük bir bölümünü kapsayan "mor renk sorunu" kamera fonksiyonun düzgün çalışmamasına neden oluyor. Özellikle düşük ışık koşullarında çekilen fotoğraflarda ortaya çıkan bu sorun hakkında Android 4.3 güncellemesi ile kurtuluş müjdesi veren HTC yetkilileri, çözümün gelmemesiyle bir kez daha şikayet oklarının hedefi olmuş durumdalar. Bazı kullanıcılar yetkililerin yazılımsal olarak gördüğü sorunun kaynağının donanımsal olduğunu bile iddia ediyorlar.

HTC tarafında halen sorunun kaynağının yazılım tabanlı olduğu düşünülüyor. HTC One bu yıl şubat ayında piyasaya Android 4.1.2 Jelly Bean sürümüyle çıkmış ve ardından 4.2 ile 4.3 güncellemelerini almıştı. Şimdi de sırada birkaç ay sonra gelecek olan Android 4.4 KitKat bulunuyor. Şimdilik bu sorunu yaşayan kullanıcıların umudu gelecek güncelleme. Eğer bu sorun yazılımsal ise, sonraki güncellemede mutlaka düzelmesi gerekiyor.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Htc nin yeni amiral gemisi ne zaman çıkacak özellikleri neler

çok şükür bende böyle bir sorun yok ama bu sorunu yaşayan bir çok arkadaşım var ve genelde siyah renkli cihazlarda mevcut , kesinlikle donanımsal bir sorun cünkü her partide bu sorun yok

Sorun kesinlikle donanımsal ve HTC servisine gönderdiğiniz telefonun kamera lensini değiştirip sorunu hallederek geri gönderiyorlar.

S600lü 4.3 lü Htc one da asphalt 8 de en iyi ayarda kare atlaması olurken 4.2.2 li S4 Pro lu xperia z de hiç takılma yok çok ilginç,htc gerekli optimizasyonları yapmamış demek ki

@23 Ara 2013 20:12 bilader sen ne diyosun ? ispirto içti mübarek

Wave I'in kamerasında da pembeleşme sorunu vardı ve bada 1.2 ve 2.0.1 sürümleri ile bir nebze azaldı ancak tamamen geçmedi. Yani sorunun donanımsal olması ihtimali çok yüksek.

Kamera = Lumia

Kamera=nokia

Kamera=Canon EOS

Kamera=yukardaki 3 yorumu atan adam

çay=erdal bakkal

yazılımsaldır inşallah da 4.4 de giderilir.

Servis diye birşey var gönderin halletsinler. :)

YAZILIMSAL DEĞİL ISIDAN KAYNAKLI BİR SORUN GÜNCELLEMELER SORUNU GİDERECEĞİNE KAMERA KALİTESİNİ DAHA KÖTÜ HALE GETİRİYOR

4.4 de de giderilememiş aksine kamera hiç açılmadı ve geri gönderdim maalesef..

4.4 de de problem giderilmedi donanımsal bir problem de yok neden yok eski versiyonda de herşeyi mükemmel çalışan telefon güncellemeden sonra neden bozulsun donanımsal olsa eski versiyonundada aynı sıkıntıları yaşıyacaktı .... işin komik tarafı HTC resmi sitesinden konu hakkında bilgisi olan bir destek personeli bile yok :) yada artık bunaldılar bilgimiz yok deyip kapatıyorlar ...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir