HTC, One (M8)'de "hile" yaptığını kabul etti!

HTC, yeni amiral gemisi One M8'in hız testlerinde "hile" yaptığını çok ilginç bir biçimde kabul etti

HTC, One (M8)'de hile yaptığını kabul etti!

HTC One M8'in hız testlerinde hile yaptığına dair söylentiler, bir süredir ortada dolaşıyor. HTC ise yaptığı açıklamada bunu reddetmedi, aksine hız testlerinde performans artırmanın bir işlev olduğunu söyledi.

HTC One M8 daha tanıtılmadan önce internette ortaya çıkan hız testi sonuçları, telefonun Galaxy S5 gibi rakiplerini geçtiğini göstermişti. Şu sıralar ise bu sonuçlar, internette sorgulanmaya başlanmış durumda. Örneğin HTC One M8, hız testlerinde "hile" yapan telefonları algılamayı amaçlayan ve daha gerçek sonuçlar ortaya çıkaran yeni AnTuTu sürümü AnTuTu X'te Galaxy S5, Xperia Z ve LG G Pro 2'nin gerisinde kalıyor.

HTC, konuyla ilgili bir soruya verdiği cevapta ise bu tür bir hızlandırmayı kabul ediyor. Hız testlerinin CPU ve GPU'nun maksimum hızlarını belirlediğini, mühendislerinin bazı durumlarda mümkün olan en iyi performans için optimizasyonlar yaptıklarını söylüyor.

Dahası HTC, yüksek performans modunun geliştirici ayarlarından elle açılıp kapanabileceğini söylüyor. Daha önce Samsung Galaxy S4 gibi telefonların da hız testlerinde yüksek performans moduna girerek puanları şişirdiğini görmüştük. Görünen o ki hız testlerinde birçok değişken var ve telefonların performansını sadece hız testleriyle ölçüp karşılaştırmak, hala pek doğru bir yöntem değil.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

way üçkagıtçılar way :D

nolamaz! sende mi hatice?...

Yalancılık popülarizmi ülke başkanlarından teknoloji dünyasına kadar genişledi.Hayırlı olsun

en azından itiraf etmiş samsung kabul etmemek için binbir türlü iş çevirirdi..

bu cihazların yanılmıyorsam işlemcileri s805 veya 801 den daha iyi işlemciler halbuki tegra 4 kullansaydı eğer qualcomm optimizasyonu olmayan tarafsız testlerden geçerdi

Hile değil, işlev açıklaması olmamış. Uyanık olmak ile kurnazlık farklı şeyler. Uyanık adam kendisini haksızlıktan korur, kurnaz adam hakkı olmayan bir şeyi hakkıymış gibi görür. Bunların ki biraz kurnazlık olmuş.

Ttnette 8mbps a kadar internet veriyor :-)

Yersen....

Yalnız bana hile var gibi gelmedi. Anladığım kadarıyla geliştirici ayarlarından performans geliştirmesini açtığımız takdirde bu sonuçlarla karşılaşıyoruz ki Android 4.0'dan beri bu seçenek ayarlarda mevcuttur.

o zaman testteki tüm modellerin performans modu açılsın şartlar eşit olsun sonra tekrar bakılsın.

Sendemi bebek

ya yeminle yalancının birisi kuyuya bi taş atmış 40 tane akıllı çıkartamıyo bütün haber kaynakları aynı kopyala yapıştır haber yayınlıyor yaa. arkadaşlar bir m8 kullanıcı olarak antutu x versiyonunda benchmark sonucum 44000 bin civarlarında çıkıyor bunuda geçelim gerçektekten cihaz çok stabil ve performansı hat safhada olan bir cihaz bu tarz inceleme siteleri artık günümüzdeki yanlı tv kanallarıyla aynı mantalitede ilerliyor kim güçlü kimden çıkar sağlarım ona göğe çıkar kim reklam parası vermiyo yerin dibine batır herkese saygılar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir