HTC'ye "6 kişi" şoku!

Zaten işlerin iyi gitmediği HTC cephesinde, şimdi de bu 6 kişinin şoku yaşanıyor!

  • Cem Şancı
HTC çalışanlarından tazminat istiyor

HTC iyi gitmeyen işlerine rağmen, şirket içinde çok maceralı operasyonlar yaşıyor. Son gelen haberlere göre, HTC altı eski çalışanını, sanayi casusluğu nedeniyle dava ediyor.

HTC'nin iddialarına göre, eski çalışanlar şirketin kritik ticari sırlarını rakiplerine satmışlar. Ancak suçlamalar bununla da bitmiyor. Eski çalışanlar, masraflarını fazla gösteren sahte faturalarla şirketi dolandırmakla da suçlanıyor.

Aralarında eski başkan yardımcısının da bulunduğu altı eski çalışanının HTC'den "çaldığı" söylenen paranın boyutu 1.1 milyon doları buluyor. Ayrıca, bu çalışanların şirket sırlarını rakiplere satarak kazandıkları da var ancak bu kazancın boyutu henüz bilinmiyor.

Eski çalışanlara karşı HTC'nin açtığı davada 6 yıl hapis cezası ve 100 bin dolardan 1.6 milyon dolara kadar para cezası ihtimali bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Amerika'da teknoloji vadisinde insanlar çok yüksek meblağlarda maaş alıyorlar. Bunun çok önemli 3 nedeni var. Birincisi Amerika'nın beyin gücü üstünlüğünü kaybetmemek ve beyin gücü çekim alanı olma özelliğini devam ettirmek istemesidir. İkinci neden espionage'i önlemektir. Üçüncü neden de Amerikan Şirketleri'nin pazar hakimiyetini korumaktır ki bu Amerika için hayati önem taşımaktadır. Görünüşe aldanmayın. Aslında Amerika un ufak olacak kadar dağılgan bir ülkedir. Bazen tek bir çalışanın ihaneti dev gibi bir şirketin çöküşüne neden olabilir. Bu yüzden güvenliği sağlayıcı önlemler pek çok açıdan düşünülerek oluşturulmalıdır... <Cleverman>

HAHAHAHAHA.... Çok güldüm ya.... Zaten bok gibi bir firma bok gibi cihazlar üretiyorlar. Sonları olacak bu tip şeyler. Olsun da herkes rahat etsin dandik çakma çin telefon gibi cihaz çıkarırsan olacağı bu.

@31 Ara 2013 10:58 :D bunu diyen biri samsung kullanıyor olmasını ne kadar belli ediyor

Htc cok bahtsız bi şirket olmasına rağmen htc kullanıcısı olarak çok mutluyum...

2 inci yorumcunu samsungçu olduğu çok belli gerçekten samsun önce ıphone taklidini bıraksın kendi teknolojisini üretsin eminim bu bilgileri para karşılığı alan da samsungtur

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost