HTC'yi sarsan yeni bir şok daha!

Son yıllarda eski günlerini mumla arayan HTC'ye büyük bir darbe daha geldi; hem de içeriden...

  • Ertuğrul Süngü
HTC'yi sarsan yeni bir şok daha!
Croyle kendi projeleri üzerinde çalışacak

Her ne kadar zor günler geçirse de, HTC'nin halen büyük bir marka olarak kalabilmesi, şüphesiz HTC One ve HTC One (M8) modellerinin marifeti. Ancak bu iki modelin tasarımını yapmış olan Scott Croyle, şimdi firmadan ayrılma kararı almış durumda. HTC'nin tasarım bölümü başkanlığını yapan Croyle, kendi yaptığı bir açıklama ile 2008 yılından beri içerisinde bulunduğu endüstriyel tasarım ekibinden ayrılacağını beyan etti ve kendi projelerinde çalışacak olmaktan dolayı çok heyecanlı olduğunu söyledi.

Yine de bu ayrılık o kadar da hızlı olacak gibi gözükmüyor. Zira HTC'nin tasarım bölümü başkanı, firma ile ilişkilerini bir anda kesmeyecek. HTC'den gelen açıklamada Croyle'nin gidişi, "uzun bir geçiş dönemi" olarak değerlendiriliyor. Croyle her ne kadar işinden ayrılmış olsa da önümüzdeki birkaç ay boyunca firmaya tasarım konusunda danışmanlık yapmaya devam edecek. Kendisinin içerisinde bulunacağı ürünlerse kuvvetle muhtemel uzun zamandır dedikodusu dönen Nexus 8 tablet, HTC akıllı saat ve HTC One (M9) gibi cihazlar olacak.

Croyle'nun gidişinden sonra tasarım başkanlığı koltuğuna oturması beklenen kişiyse, an itibariyle Croyle'un sağ kolu konumunda bulunan Jonah Becker'dan başkası değil...

Bu zamana kadar HTC'den birçok önemli isim ayrılmıştı ama öyle görünüyor ki Croyle'nun gidişi firmayı derinden etkileyecek. Onun en büyük özelliği, sadece tasarımla kalmayıp, UltraPixel kameralar üzerinde fazlasıyla bilgiye sahip olmasıydı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

htc candır gerisi heyecandır.

Valla ne soyleyeyım eski bir One kullanıcısı olarak M8 ın tasarımını hıc beğenmedım(detaylı olarak inceledım).Zamanda gerı gıdılmış bir tasarım olmus gıbı.M8 ,One nın bır alt versıyonu gıbı duruyor ve zaten cok da iddalı özellıklerı yok.Bence en azından eskı tasarımda kalıp yenı özellıklerı ekleselerdı sımdıkı cıhazdan daha cok satacagı kesin.Suan için alacak arkadaslara tavsıye etmem cok pişman olursunuz.(daha ıyısını bekleyen arkadaslar için)

daha iyisi one max gibi.. ama note 3 'ün 3 GB RAM sunması ve tam bir iş telefonu olması one max'ı eziyor.. aldım hayırlısı bakalım..

Sen de yorum yaz