HTML 5 için bir site daha!

Microsoft IE takımı HTML5 ile harikalar yaratmaya devam ediyor. İşte yeni site...

The Random Adventures of Brandon Generator (Brandon Generator'ın rastgele maceraları) isimli HTML5 tabanlı, tarayıcı üzerinde oynanabilen "Kendi Maceranı Yarat" tarzı bir oyun tasarlayan Microsoft'un IE takımı, HTML5'in tüm nimetlerinden yararlanarak, Adobe Flash olmadan da harikalar yaratılabilineceğini bir kez daha gösterdiler.

İnteraktif bir çizgi roman şeklinde tasarlanan site, bir çizgi roman yazarının hikayesini anlatıyor ve bu arada sesler ve sınırlı animasyonlardan da yararlanıyor. Okuyucu, yazarın yaptığı seçimler üzerinden hikayeyi yönetebiliyor. Sitenin arkasındaki isim ise, Shawn of the Dead, Hot Fuzz ve Scott Pilgrim vs The World gibi eğlenceli filmlerin yazarlığını ve yönetmenliğini yapmış olan Edgar Wright. Çizimler ise, Turf ve Marvel 1985'in çizimlerini yapmış olan Tommy Lee Edwards'a emanet edilmiş.

Brandon Generator'ü oynayabilmek için HTML5 tabanlı bir web tarayıcıya ihtiyacınız var ve eğer IE9 ile oynayacak olursanız ufak birkaç sürpriz ile karşılaşacaksınız. Tanıtım ve ilk bölümü mevcut olan oyunun, ikinci ve üçüncü bölümü Mayıs ayında, finali ise Haziran'da yayınlanacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Merak ettim :)

harikulade....

bunda ben mic in ie9 u kurtarma çabalarından başka birşey hissetmiyorum.iie9 böyle tarayıcımı olur la

Grafikleri harika

Inanılmaz güzel kalem alın bişeler yazın keyfinize bakın harika efektler gerçekten websitemizi microsofta mı yaptırsak ne :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir