Huawei, 2017 Gartner'da Lider

Huawei, 2017 Gartner tarafından iletişim sektörünün lideri olarak nitelendirildi.

Huawei, 2017 Gartner'da lider

Bilgi teknolojileri araştırma ve danışmanlığı alanında dünyanın önde gelen uzman kuruluşlardan biri olan Gartner, iletişim alanındaki Servis Sağlayıcılarının (CSP) Konsolide Gelir ve Müşteri Yönetimi (IRCM) 2017 Magic Quadrant raporunda, Huawei'yi piyasa liderlerinden biri olarak tanımladı.

Rapor, faturalandırma, müşteri hizmetleri, derecelendirme, ücretlendirme, fiyatlandırma, iş ortağı ilişkileri yönetimi, politika yönetimi, aracılık, self-servis, analiz ve ilgili diğer işlevleri sağlayan çözümleri değerlendiriyor.

Gartner'a göre 'Liderler', dünya çapında büyük ve orta ölçekli CSP'ler için IRCM çözümleri sağlayan ve normal şartlarda son listede yer alan satıcılar olarak nitelendiriliyor:

  • Kârlılık sağlarlar, gelirlerini artırırlar ve tüm büyük pazarlarda yeralırlar.
  • İşlevsellikleri ortalamanın üstündedir, gelişmiş teknoloji ve ölçeklenebilirliğe sahiptirler.
  • Ayrıca yenilikçi projelerde ve etkinliklerde yer almakta, müşterilerini dikkatle dinlemekte ve müşteri memnuniyeti eksenli projeler gerçekleştirmektedir.
  • Gelir ve müşteri yönetimi faaliyetlerinde öncelikli ve yeni ortaya çıkmakta olan kalıpları/eğilimleri anlamaya çalışmakta ve Ar-Ge kaynaklarını ve yatırımlarını buna göre yönlendirmektedirler.

Huawei Gelir Yönetimi Alanı (Revenue Management Domain) Başkanı Wilson Zang, "Huawei'nin iki yıldır liderler bölümünde yer almasının, müşterilerimizle kurduğumuz uzun vadeli stratejik ilişkinin bir kanıtı olduğuna inanıyoruz. Geçtiğimiz yıl, CSP'lerin sayısal hizmet sağlayıcılara dönüştürülmesini sağlamak için analiz, IoT, Bulut ve imkanlara odaklanarak yeni teknolojilerin sunulması da dahil olmak üzere önemli yatırımlar yaptık."

Huawei'nin Konsolide Faturalandırma Yöntemi, (Convergent Billing System) 114 ülke ve bölgedeki 205 CSP'in iki milyondan fazla abonesine hizmet veriyor.

Raporun tamamını görüntülemek için buradan ziyaret edebilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost