Huawei, BrandZ Top 100'de 48'inci Sıraya Yükseldi

Geçen yıla oranla yüzde 22'lik bir artışla marka değerini hızla yükselten Huawei bu yıl 48. sırada yer alıyor.

Huawei, BrandZ Top 100'de 48'inci sıraya yükseldi

13.sü düzenlenen 2018 BrandZ Top 100'ün toplam marka değeri 4.4 trilyon doları bulurken, bu markaların kaydettiği yüzde 21'lik rekor büyüme ise 750 trilyon dolara ulaşıyor. HUAWEI'nin 48. sırada yer aldığı raporda, ilk 10'da yer alan 8 teknoloji firmasının yanı sıra değerli markalara sahip olan Çin de istikrarlı yükselişiyle dikkat çekiyor.

Her geçen yıl daha da güçlenen bir marka: HUAWEI

Akıllı telefonları, tabletleri ve teknolojik gelişimleri sayesinde HUAWEI her geçen yıl marka değerini daha da güçlendiriyor. IDC'ye göre HUAWEI, 2017'nin birinci çeyreğinde yüzde 10 olan pazar payını 2018'in ilk çeyreğinde yüzde 11,8'e yükselterek dünya akıllı telefon pazarında 3. sırada yerini aldı. Yine IDC verilerine göre 2018'in ilk çeyreğinde akıllı telefon global pazarında yapılan cihaz sevkiyatı yüzde 2,4'e düşerken, GFK'nın raporu ise akıllı telefon satış fiyatlarının da yüzde 21 oranında arttığını ortaya koyuyor.

Global yükselişte inovatif teknoloji ve trend belirlemenin gücü

Dünyanın 3. büyük akıllı telefon üreticisi HUAWEI her geçen yıl daha güçlü bir performans sergilerken pazar payını da istikrarlı bir şekilde yüzde 11,7 oranında yükseltti. Özellikle P20 serisinin global lansmanı ile birlikte HUAWEI, üst segment akıllı telefon pazarında konumunu sağlamlaştırarak marka etkisini daha da güçlendirdi.

2017'de global marka bilinirliği ve tüketici memnuniyetinin yüzde 86 oranında artmasıyla HUAWEI, son altı yılın global teknoloji markaları arasında en hızlı büyüyen markası haline geldi. Teknoloji liderliği, tasarım ve güvenilirlikte tüketici gözünde de yükselen marka algısıyla HUAWEI, üst segment ürünleri ve inovatif teknolojisiyle trend belirleyen bir marka konumunda.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost