Huawei CEO'sundan iddialı sözler

Son dönemin yeni cep devi, hem Apple'a, hem de Samsung'a öyle bir meydan okudu ki...

Huawei'den iddialı açıklamalar

Çinli cep üreticisi Huawei, 5 sene içinde tüm cep üreticilerini geçerek ilk sıraya oturacağını tahmin ediyor.

MWC sırasında konuşan Huawei Devices CEO'su Wan Biao, şirketinin geçtiğimiz 5 sene içinde Samsung ve Apple'a benzer bir yükseliş yakaladığını, yakın bir gelecekte onları geçebileceğini söyledi. Biao'ya göre Ascend P2 gibi iyi cihazlar, Huawei'nin mobil dünyada global bir oyuncu haline gelmesi için sadece bir başlangıç. Telegraph'a konuşan Biao, oldukça iddialı: "5 sene öncesine bakarsanız, Apple küçük, Samsung ise çok büyük değildi. Bizim 5 sene sonra nerede olacağımızı göremezsiniz. En az ilk üç. Belki de bir numara olacağız."

Alt seviye ceplerle piyasada kendine önemli yer edinen Huawei, Biao'ya göre iPhone ve Galaxy S serileri ile başa çıkabilmek için büyük yenilikler sunan cepler üretmeye devam etmeli. Biao, bu senenin ikinci yarasında iPhone'un fiyat aralığında yeni bir amiral gemisi modeli tanıtacaklarının haberini de veriyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Kaale bile almıyoruz .Samsung varken oturup sadece dandik modemlerini üretedur sen.

@05 Mar 2013 14:07 şu fanboyluk kafasından çıksak ta hangisi kaliteli sağlam kullanışlı aynı zamanda uygun fiyatlı ise onu kullansak. o kafada olsak.

yandex ile işbirliğine giderse google'ı bile alt edebilir huawei. üretim ve patent konularındaki gücü ile apple samsung google gibi devlerle rakip olabilir

aslinda teknik ozellikleri iyi oluyor cogu huawei nin fakat tasarimdan ve bilinmemezlikten kaybediyor

O isimle olmaz be.

uygulama ikonlari cok tanidik ozellikle takvim ve rehber uygulamalarini ikonlari... anladiniz siz onu...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir