Huawei P20 Pro ve P20'ya En Yüksek Not!

Huawei P20 Pro ve P20, VCX liderlik tablosunda birinci ve ikinci oldu.

Huawei P20 Pro ve P20'ye en yüksek not!

Akıllı telefonların görüntü kalitesi ve performansını göz önünde bulundurarak tüketici deneyimlerini objektif ve kapsamlı bir değerlendirme ile puanlandıran VCX, skor tablosunda liderliği 74 ve 71 skoruyla sırasıyla HUAWEI P20 Pro ve P20'ye verdi.

Cameras

VCX

Image Quality

Response & performance

Bright

Mid

Low

Flash

Zoom

HUAWEI P20 Pro

74

70

83

78

72

71

67

52

HUAWEI P20

71

66

83

79

68

65

65

34

VCX' e göre; HUAWEI P20 Pro, diğer tüm cihazlara kıyasla tüm ölçümlerde daha iyi performans gösteriyor. HUAWEI P20 Pro modelinin zoom yeteneği diğer akıllı telefonlardan bir adım öne geçiyor. HUAWEI P20 Pro, mükemmel zoom performansı ile 3x optik zoom'u destekliyor ve üçlü Leica kamerası ile benzersiz bir fotoğraf deneyimi sunuyor. Kirin 970 SoC tarafından çalıştırılan Master Yapay Zeka ile birleştiğinde, HUAWEI P20 Pro 5x'e kadar hibrit zoom ve 10x dijital zoom sağlayabiliyor.

Test Metodu

VCX skoru; görüntü kalitesi, cihaz tepkisi ve performansının sıfırdan 100'e kadar olan ağırlıklı ortalamasını baz alıyor. Öncelikle değerler, T42 çok amaçlı test çizelgesinde beş farklı senaryoda çıktının kalitesini değerlendirerek hesaplanıyor. Test değerlerinde Parlak" cihazı 1.000 lux'te, "Orta" 250 lux'te,"Düşük" 63 lux'te, "Flaş" 63 lux'te, "Zoom" ise 1.000 lux seviyesinde ve 4x dijital zoom ile test ediliyor. Daha sonra bir cihazın tepki hızını, görüntülere ne kadar hızlı odaklanıp yakalayabileceğine göre nicelik veriyor. Son olarak, VCX puanı objektif ve sayısal sonuçlara göre hesaplanıyor. Her metriğe verilen ağırlık, bir uzman grubu tarafından belirleniyor ve her metriğin ağırlığının son kullanıcı deneyimi üzerindeki etkisini doğru olarak yansıtacak şekilde ayarlanıyor.

Geçtiğimiz ay dünyanın ilk üçlü Leica kamerasını kullanıcılarına sunan Huawei P20 Pro, DxOMark tarafından yapılan testlerde kamera performansı ile rakiplerini geride bırakmıştı.

HUAWEI P20 Pro ve HUAWEI P20, DxOMark ve VCX grafiklerinin zirvesinde kalarak dünyanın her yerindeki tüketicilere bir akıllı telefonda bulunan en iyi fotoğrafçılık deneyimini sunma konusundaki kararlılığını bir kez daha ifade ediyor.

VCX skoru ve test protokolü hakkında daha fazla bilgi için: https://vcx-forum.org

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Venüs, Venüs, Venüs! En sevdiğim telefon oldu çıktı. Bugün gönderdiğim özellikleri umarım yakında telefonumda görürüm. Özellikler şunlardı: 1) Örneğin yüksek katlı bir binayı ve bir kapı eşiğini çekerken resmin üst kısımlarına doğru bina veya kapı eşiği de genişliyor ve yamuk bir hal alıyor. Bu sorun tüm telefonlarda var. Sorunun çözülmesi gerekiyor. 2) Kamera programının kendimizin oluşturabileceği ayar profillerine sahip olması gerekiyor. 3) Çok noktalı odaklanma da yazılıma eklenmelidir...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost