Huawei, Samsung ve Apple'ı "tehdit" ediyor!

Cep telefonu pazarına hükmeden Samsung ve Apple'ın artık korkmak için bir nedeni var!

  • Ercan Uğurlu
Huawei, Samsung ve Apple'ı "tehdit" ediyor!

Son dönemin parlayan cep telefonu üreticilerinden Huawei, 2015 yılında güzel işlere imza attı. Geçtiğimiz günlerde CES 2106'da yeni Mate 8 cep telefonunu tanıtan Huawei, 2015 yılı itibariyle, satışlarda 100 milyon barajını aşmayı başardı.

Huawei, son birkaç yıldır ülkemizdeki marka bilinirliğini bir hayli yükseltmeyi başararak, tercih edilebilirliğini artırdı. 2015 yılı itibariyle global çapta toplam108 milyon adet telefon satışı yaparak 100 milyon barajını aşan Huawei, bu satış rakamıyla beraber pazar payını da yüzdesel olarak da bir hayli yukarıya çekti. Satışlarında yüzde 44'lük bir sıçrayış yakalayan Huawei'nin, bu sayede 2016 yılında Samsung ve Apple gibi devlerle rekabette olması bekleniyor.

IDC'nin açıkladığı rakamlara göre, Huawei global cep telefonu pazarında üçüncü çeyrekte yüzde 7.5 payla, Samsung'un 23.8 ve Apple'ın 13.5'lik paylarının peşinden geliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Samsung ve Apple'ı hiç sevmem. İnşallah birkaç yıla silinip giderler. Yüre be Huawei. Android'i sadece Samsung olarak gören ahmaklara ve ısırılmış elmayı ilahlaştıran putperest isheeplere göster gününü. Şu an XPeria Z2 var bir sonraki telefonum kesinlikle Huawei olacak.

@15 Ocak 2016 21:58 Dunyada Teknolojiyi gelistiren,Yeniliklere Hizmet Verip Destekleyen Samsung'dan Buyuk Firmami Var?Samsung'un Sadece Cep Telefonu Gelistirdiginimi Saniyorsun?Yazdigin Gibi Aptal Olmalisin!!

@15 Ocak 2016 21:58 SAMSUNG'u ancak SAMSUNG silebilir huawei mi silecek? saçmalama...

@15 Ocak 2016 21:58 iPhone silinmek üzere telefon işini bırakıyor 7den sonra ama Samsung biraz zor ama unutmayalım ki malzeme desteği huaweinin elinde silmesede Samsung a büyük bir rakip geliyor Samsung un kendini ayarlarmasi gerek bu duruma gore

Bunu bir kenara yazın. Çakma, kalitesiz dediğimiz Çin malları 2020'den sonra dünyayı ele geçirecek. Huawei, Xiaomi, Meizu vs. Çinli firmalar 2022'de mobil pazar payının %60'ına sahip olacaklar. Samsung'un 10-15 yıllık ömrü kaldı.

@15 Ocak 2016 22:01 yav hehe.

Huawei'nin fazlasıyla hakettiği bir başarı.

Alışılagelmiş markaların dışında farklı bir markanın kaliteli ürünler ürettiğini görmek sevindirici bir durum tabiki.. bazen üst düzey teknik özellik ve donanıma sahip telefonlara baktığımda keşke bu telefonlarda ios işletim sistemi yüklü olsa diye içimden geçirdiğim zamanlar oluyor. Android işletim sistemi yüklü telefonlar uzun ömürlü kullanım hizmetini sunamadıklarından dolayı üzülüyorum bu donanımsal özelliklerin boşa gitmesine...

@Onur_N Huawei alıp 4-5 sene kullandın mı ki ezbere konuşuyorsun? TouchWiz ile Androidi ayırt edemeyecek kadar cahilsiniz...

Şu çinli firmalara fazla destek vermeseniz keşke. Bence kimse Huawei, Lenovo, OnePlus, Xiaomi, ZTE almamalı. Sırf pahalı diye Samsung veya Apple gibi kaliteli markalara duyulan bu nefreti anlayamıyorum. Olmadı gidip Asus, LG, Google, Nokia(Microsoft), BlackBerry, General Mobile, HTC alın hepside çok ünlü ve güçlü markalar, kimisi Amerikan, kimisi Taiwan, Çin olmasında neresi olursa olsun.

@16 Ocak 2016 12:53 Sen ne konuşuyosun değişik

@16 Ocak 2016 12:53 dostum senin o çinli dediğin huawei şuan piyasanın en kaliteli ürünlerini bizlere ulaştırıyor tüm telefonları kullandım bundaki kalite hissini hiç bir telefonda yasamadim bilmeden konusmayin bazı şeyleri deneyimleyen insanlara bırakın

Bu saatten sonra samsung u kimse tutamaz ne apple ne de Çinli firmalar önemli olan fayda fiyat değil

kusura bakmasını kimse huawei işin hakkını veriyor. 1 yıla yakındır mate 7 kullanıyorum en ufak bir takılma olmadı ama note 3 kullandım 2 ay kullanabildiği arayüzde takilmalar oldu sattim huawei aldım 10 numara telefon valla ama güncellemede biraz geriden geliyor bilginize.

Huawei nin çok büyük bi yer alacağına inanıyorum tasarım kalite ve güç bakımından çok iyi bir sonraki telefonum kesinlikle mate 8 olacak Samsung ve iphone dan memnun kalmadim bundan umitliyim kutu içeriğini de izledim mükemmel bir kutu içeriği var kutusu bile insana al beni diyor kesinlikle bir sonraki telefonum sensin

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost