Huawei ve LG arasındaki ilişki ne kadar ciddi

İki büyük teknoloji devinin birlikte telefon üreteceği dedikoduları hakkında ilk açıklama geldi!

  • Ertuğrul Süngü
Huawei ve LG arasındaki ilişki ne kadar ciddi?
Huawei ile herhangi bir ilişkisi yok!

Dedikoduların bitmek tükenmek bilmediği teknoloji sektöründe, bu sefer de LG ile Huawei aynı başlık altında kendilerine yer buldular. Bir süredir LG'nin akıllı cep telefonu sektöründeki yarışta geri kalmasından dolayı, Huawei ile ortaklık kuracağı şeklinde ortaya atılan iddialar, LG tarafından resmi olarak yalanlandı...

Korea Times'ta yayınlanan iddianın ardından LG'nin de "Akıllı telefon pazarına yeniden dahil olabilmek amacıyla" bir ortaklık düşünebileceğini dile getirmesi ile başlayan dedikodu furyası, yine LG'nin, Çinli firma ile herhangi bir şekilde çalışmayı düşünmediğini açıklaması ile sona erdi. Firmanın açıklamalarının içerisindeki "Ne geçmişte, ne de günümüzde LG Electronic olarak Huawei ile herhangi bir konuşma gerçekleştirmedik" sözleri tartışmaya resmen nokta koydu. İşin ilginç yanı, LG gibi bir firmanın hakkında çıkan dedikodulara bu şekilde net cevap vermesi oldu zira dev firmalar genelde bu tarz konularda çoğu zaman sessiz kalmayı tercih ediyorlar.

Pek tabi LG'nin ani çıkışı, G2'nin başarısına rağmen, firmanın akıllı telefon piyasasında büyük sorunlar yaşadığı gerçeğini gizlemiyor. Firma sözcüsünün Korea Times'a yaptığı açıklama durumun ciddiyetini açıkça gözler önüne serdi; "Akıllı telefon portfolyolarımızdaki açıklar, piyasaya girdiğimiz günden beri bu pazardaki başarımızı engelleyen problemlerin başında yer alıyor. Nitekim bu duruma bir çözüm bulduk. Artık sektöre daha farklı açılardan yaklaşıyoruz."

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bittin lg sen de cekilde sony e yer kalsın.

en iyisi samsung... plastiklrini kullanmayın en iyisi motorola

"Huawei ve LG arasındaki ilişki ne kadar ciddi" Huawei ile LG`nin yanından geliyorum, "sadece arkadaşız" diye açıklama yaptılar (magazin programlarını izlemeyi azaltın yaptıklarınız; açtığınız başlıklara yansıyor) son olarak: soru sonuna soru işareti konur!

LG güçlü profilde bir marka! Böyle dedikodular firmanın kimliği üzerinde olumsuz etki bırakabilir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost