Huawei'den Samsung'a bir patent davası daha!

Çinli cep devi Huawei, Galaxy S7, Galaxy S7 edge ve Galaxy J5 gibi cihazları kanıt göstererek, Samsung'a karşı yeni bir dava açtı!

  • Cenk Atlı
Huawei'den Samsung'a bir patent davası daha!

Çinli telefon üreticisi Huawei, Samsung'a yine bir patent ihlali gerekçesiyle dava açtı. Sina News'te yer alan habere göre Huawei Technologies, Güney Koreli firmanın üst düzey akıllı telefon modellerinde kendi patentlerini kullandığını öne sürerek firmadan 12 milyon dolarlık bir tazminat talep ediyor.

Firma, bu iddiasını mahkemeye kanıtlamak için Galaxy S7, Galaxy S7 edge ve Galaxy J5 gibi modelleri sipariş ederek, üzerinde çeşitli incelemelerde bulunmuş. Huawei bu testler sonucunda her üç cihazın da normalde kendilerine ait bir patentten yararlanan özellikler içerdiği sonucuna varmış.

Samsung'un tam olarak hangi patentleri ihlal ettiği kamuoyuna açıklanmasa da, bunun Huawei tarafından 5 Haziran 2011'de alınan ekran teknolojisine dair bir patent olduğu tahmin ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Huawei Satislarin Kiyak Bir tarafin Sallanmasin.Diger cep ureticileri Seni mahkemeye Verse Piyasada Telefonun Kalmaz!Senin Kopyalamadigin Neyin Var Az Rahat Dur Yerinde iste..

Applenin teknoloji dünyasına soktuğu çamurluk, artık her firmaya cazip gelmeye başladı...

14 milyon dolar ucuz adamın kasasında en az 50.000.000.000 dolar vardir

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost