Hyundai IONIQ 6'nın büyüleyici tasarımı Hyundai tarafından ilk kez gösterildi

Hyundai IONIQ 6'nın tanıtımına çok kısa bir süre kalmışken, Koreli otomotiv devi aracın iş ve dış tasarımını ilk kez gösterdi...

Hyundai IONIQ 6 işte böyle görünecek

Hyundai, IONIQ serisinin yeni üyesi IONIQ 6 sedanın son derece hareketli ve modern tasarımını tanıttı. Otomobil, sadece 0.21'lik çok etkileyici bir sürtünme katsayısı ile mümkün olduğunca aerodinamik olacak şekilde tasarlanmış ve kabinde bol miktarda sürdürülebilir malzeme kullanıyor.

Hyundai Tasarım Merkezi Başkan Yardımcısı SangYup Lee, “IONIQ 6, işlevselliğin estetik ile duygusal bir yakınlaşmasını birleştiriyor” dedi ve devam etti: “Dikkat çekici aerodinamik tasarım, mühendisler ve tasarımcılar arasındaki yakın işbirliğinin, temelinde detaylara ve müşteri merkezli değerlere gösterilen aşırı dikkatin bir sonucudur. IONIQ 6'yı herkes için kişiselleştirilmiş bir yer sunan dikkatli bir koza olarak tasarladık."

IONIQ 6'nın tasarımının belki de en önemli yönü daha kaygan profili olabilir. Alçak burnu, öndeki aktif hava kanatları, tekerlek boşluğu azaltıcıları ve isteğe bağlı ince dijital yan aynaları sayesinde otomobilin çok düşük bir sürtünme katsayısı var. Otomobilin eliptik, kanat ilhamlı spoyleri, arka tamponun yanındaki ayrımlar ve hatta IONIQ 6’nın altında yer alan optimize edilmiş deflektörler de bu konuda destek veriyor.

Hyundai, IONIQ 6'nın "hem konforlu bir saklanma alanı hem de kişisel alan" olarak görev alan "koza şeklindeki bir iç mekana" sahip olduğunu ve sürücülerin "dikkatli, çevre dostu bir mobilite deneyimi ve yaşam tarzını kolaylaştırdığını" söylüyor.

Otomobil, 12 inç tam dokunmatik bilgi-eğlence ekranı ve 12 inçlik bir dijital gösterge paneli ile modüler bir dokunmatik ekran panosuna sahip. Geniş orta konsolu da rahat bir araç içi depolama alanı sunuyor.

Çift renkli iç ortam aydınlatması, kullanıcıların 64 renk ve altı çift renkli tema arasından seçim yapmasına olanak vererek tüm sakinlerin rahat ve konforlu hissetmelerine yardımcı oluyor. Direksiyondaki 4 noktalı etkileşimli piksel ışıklar ise sürücü ve araç arasında kolay iletişim sağlıyor.

Ayrıca ömrünü tamamlamış lastiklerden geri dönüştürülmüş pigment boya ve bambu kömür pigment boyası kullanılıyor. Seçim seviyesine bağlı olarak, iç kısımda sürücüler eko-işlemli deri (koltuklar), geri dönüştürülmüş PET kumaş (koltuklar), bio TPO skin (gösterge paneli), bio PET kumaş (tavan döşemesi), bitkisel yağlardan elde edilen bio boya (kapılar) ve geri dönüştürülmüş balık ağı halılar alabiliyor. Balık ağı halısı, görünüşe göre IONIQ markasında ilk defa karşılaştığımız bir seçenek.

Otomobilin dünya geneli prömiyeri, Hyundai'nin tüm özellikleri açıklayacağı önümüzdeki ay gerçekleşecek.