IBM ve Google'dan en sağlıklı birliktelik

Web devi Google ve teknoloji devi IBM, dünyanın "en sağlıklı" işbirliklerinden birine imza atıyor...

  • Selim Öztürk
IBM ve Google birlikte hareket edecek!

İnternet arama motoru devi Google ile IBM, yeni bir proje için bir araya geldi. Kişisel tıbbi cihazlardaki verileri Google Health ve diğer kişisel sağlık kayıtlarına geçirmek isteyen IBM, bu konuda Google ile beraber hareket edecek.

Böylelikle hastalar IBM'in söz konusu yazılımını kullanarak bundan böyle önemli sağlık bilgilerini, doktorlarlar arasında ve diğer sağlık servisleriyle gerçek zamanlı olarak kolayca değiş tokuş edebilecek.

2008 yılında ilk olarak kullanıcıların hizmetine sunulan Google Health, kullanıcıların sağlık kayıtlarını depolamasına, yönetmesine ve gerektiğinde başkalarıyla paylaşabilmesine olanak sağlıyor. IBM ile kurulan ortaklıkla ilgili bir açıklama yapan Google Health'ın direktörü Sameer Samat, kurulan bu ortaklığın kullanıcıların çıkarına olduğunu da sözlerine ekledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

adamlar akıllılar.
Düzgün Bir Şekilde Büyümeye Devam Ediyorlar..
Bu Şekilde Yaptıkları İçin Kriz Onları Pek Etkilemedi..

-sağlığın nası:
-bekle biraz
google bi soruyum

bir komple teorisi : google=amerikan , IBM=amerikan ,
topladıkları sağlık bilgileri = tüm dünya insanları (Google Health kullanan)
bilgilerin saklandığı veritabanlarının bulunduğu yerler = amerika yada ingiliz milletler topluluğu ülkeleri( ingiltere,avusturalya...)
bilgilerin değeri= insanların ,bulundukları toplumun (ülkenin) genel sağlık durumları(hastalıkları ....) vede bu şirketler kanunlar nezdinde bu bilgileri ABD ile gerekirse paylaşmak zorunda.....ee bu durumda bu iş basit bir sağlık haberine benzemiyor......

Microsoft tek başına doğrul du diğerleri birlikten kuvvet doğurmaya çalışıyor.Aslında geri planda birlikteler birşeylerin paylaşımı halen mevcut.İşletim sisteminizi yenilemenizi sağlayanlar el üstünde tutuluyor.Bu çok önemli bir nokta.Değerini siz kullanıcılar belirliyorsunuz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play