ICANN, İstanbul ofisinin açıldığını duyurdu!

Tüm interneti kontrolü altında bulunduran bu dev isimden Türkiye ve İstanbul için dev bir adım!

ICANN, İstanbul ofisinin açıldığını duyurdu!

DNS ve IP adreslerinin koordinasyonundan sorumlu kuruluş ICANN, İstanbul'da kurmayı planladığı yeni ofisiyle ilgili detayları ortaya çıkardı.

Daha evrensel bir kurum haline gelmeyi amaçlayan ICANN, bu önemli duyuruyla beraber dünya üzerinde üç merkez üzerinden interneti kontrol edeceğinin işaretini vermiş oldu. ICANN CEO'su Fadi Chehadé, şu an Los Angeles'ta bulunan merkezlerinin İstanbul ve Singapur ile genişletilmesiyle çalışma biçimini kökten değiştireceğini söylüyor.

Yılın çeşitli dönemlerinde zamanını bu merkezlerde harcayacak olan Chehadé, artık her işlevlerinin tüm zaman dilimlerinde çalışıyor olacağını dile getiriyor.

Chehadé, İstanbul'u seçmelerinde Avrupa'ya, Orta Doğu'ya ve Afrika'ya yakın oluşunun önemli rol oynadığını vurguluyor ve İstanbul'daki teknik nitelikli genç nüfusun yoğun olmasının kendileri için öneminin altını çiziyor.

İstanbul ofisinin ICANN'in şu anki ilke geliştirme ikinci başkanı David Olive tarafından yönetileceği düşünülüyor. ICANN çalışanlarının bir kısmının çalışmalarını İstanbul'da sürdüreceği, önümüzdeki aylarda işe Türk çalışanların da alınacağı söyleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

iyi haber :D

@26 Nis 2013 13:05 hade canım ciddimisin?

@26 Nis 2013 13:33 ciddi olmasa yazar mı? biraz düşünelim ama.

internet hızında afrikayı geçelimde avrupa çok bize

@26 Nis 2013 13:33 hade canım ciddimisin?

burda 8 den yukarısı yok niye gelmiş se

@26 Nis 2013 16:30 internet sağlayıcısı değil ip dağıtıcısı. internet hızları BTK ve TTNET i ilgilendirir. (şeylerinde bile değil ama.. )

gerçek mi bu ya:D

16:31 sen biraz asosyalsin sanirim?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir