Yeni çağın bağımlılığı: Messenger

Belki farketmiyorsunuz ama Messenger hayatınızı istila etmiş durumda. Şaşırtıcı istatistikler burada

En çok arkadaşlarla sohbet için kullanılıyor

En çok arkadaşlarla sohbet için kullanılıyor

En çok arkadaşlar ve aileyle sohbet için kullanılıyor
Universal McCann'in Microsoft için büyük bir titizlikle yönettiği araştırmaya katılanların % 89'unu çalışanlar ve öğrenciler oluşturuyor. Kullanıcıların Windows Live Messenger'ı kullanma nedenleri arasında "arkadaşlar ve aileyle sohbet" ihtiyacı, % 92 oranı ile başı çekiyor. Her yaş grubundan kullanıcısı olan Windows Live Messenger'ın araştırmasına yanıt verenlerin % 67'si yaş ortalaması itibarıyla 24 yaş ve altındayken, % 33'ünün ise 25 yaş ve üzerinde olduğu görülüyor.

Windows Live Messenger sadık bir kullanıcı kitlesine sahip
Microsoft – Universal McCann işbirliğiyle hayata geçen Windows Live Messenger Araştırması'na yanıt verenlerin % 65'i Windows Live Messenger yazılımını düzenli olarak kullandığını açıklarken, % 95'i ise e-posta hizmeti olarak Windows Live Hotmail kullanıcısı olduğunu ifade ediyor. Windows Live Messenger'ın sadık bir kullanıcı kitlesi bulunuyor. Katılımcıların % 85'i Windows Live Messenger'i kullanmak için hemen her gün açıyor. Buna karşılık, araştırmaya yanıt verenlerin % 34'ü beş yıldan fazla bir süredir Windows Live Messenger kullanıcısı olduğunu söyledi. Messenger'ı 3 ile 5 yıl arası bir süredir kullandığını açıklayanların oranı ise % 27'yi buluyor. 1-3 yıldır Messenger kullananlar ise yine % 27 gibi büyük bir oranda. 3 yıldan daha uzun bir süre Windows Live Messenger kullananların oranının % 61'in üzerinde olduğu anlaşılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

MSN'de dünya ikinciliği, cep telefonu değiştirmede birincilikler, sms ortalamalarında garip rekorlar...
Demek ki neymiş, milletçe gevezeymişiz...

gtalk varken msn i kim ne yapsın.

şahsen içim dışım msn yada facebook değil

hep boş şeylerde başı çekiyoruz yazık!

Skype kullanıyorum. Her alanda anti-ms.

MSN o kadar abartılacak kadar istilacı bir program değil bence. Birçok insan haberleşmek için kullansa da bağımlıları var 24 saat açık tutanlar var. Kullanıcı sayısı göz önüne alındığında gerçekten ne denli başarılı bir program olduğu ortaya çıkıyor.

Kullanıcıların %84'ünün sosyal ağlara üye olduğu çok doğru. Listemdeki hemen hemen herkesin bir facebook hesabı var.

MSN'de dünya ikinciliği, cep telefonu değiştirmede birincilikler, sms ortalamalarında garip rekorlar...
Demek ki neymiş, milletçe gevezeymişiz...
-------------------------
Doğru söylüyorsun nerede boş mevzuat varsa orada bizimkiler başa çeker, herşey yerinde zamanında gereği gibi kullanılırsa çok güzel, yoksa hiç güzel değil. Millet olarak tüketmeye geldimi varız üretmeye geldimi yokuz, üretenler var isede azınlıkta...

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir