Yeni çağın bağımlılığı: Messenger

Belki farketmiyorsunuz ama Messenger hayatınızı istila etmiş durumda. Şaşırtıcı istatistikler burada

İnsanlar saatlerini MSN'de geçiriyor

Kullanıcıların yarısından fazlası boş zamanlarında TV izliyor
Araştırmaya katılanların % 56'si boş zamanlarını değerlendirmek için TV izlediğini açıklarken, İnternete bağlanmak % 37 ile bu açıdan ikinci sırada yer alıyor. Katılımcıların birden fazla seçeneği işaretleyebildiği araştırmada boş zamanında gazete okuyanlar % 31, kitap okuyanlar % 20, müzik dinleyenler % 18, spor yapanlar % 17 ve PC oyunu oynayanlar % 17 oranlarıyla temsil ediliyor.

Windows Live Messenger kullanıcıları yaşamdan ne istediğini biliyor
Yaklaşık % 45'i metropolllerde yaşayan Windows Live Messenger araştırmasına katılanlar, çağdaş Türk insanının da bir profilini çiziyor. Kariyer odaklı, dış görünümüne önem veren, yeniliklere açık ve müzikle ilgilenen bu kesim, araştırmanın alt kırılımlarında yaşamdan ne istediklerini bilen, kararlı insanlar olarak öne çıkıyor.

Kullanıcıların dörtte bir hareketli ve değişime açık bir hayat beklentisi içinde
Windows Live Messenger araştırmasına yanıt verenlerin % 34'i "Kariyerimde en üst noktaya ulaşmak isterim" derken, "Sadece para kazanmak için değil kariyerim için çalışıyorum" diyenlerin oranı ise % 23'ü buluyor. Her 100 Windows Live Messenger kullanıcısından 23'ü hareketli ve değişim dolu bir yaşam beklentisi içinde olduğunu ifade ederken, "Sıradışı tatilleri severim" diyenlerin oranı da % 14'ü buluyor.

Windows Live Messenger ve mobil
Araştırmaya cevap verenlerin % 34'ü kendi cep telefonları Windows Live Messenger'ı destekliyor olsa bu hizmeti hemen kullanabileceklerini söylüyor. Her dört Windows Live Messenger kullanıcısından biri Windows Live Messenger'a bağlanmak için cep telefonunu kullanıyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

MSN'de dünya ikinciliği, cep telefonu değiştirmede birincilikler, sms ortalamalarında garip rekorlar...
Demek ki neymiş, milletçe gevezeymişiz...

gtalk varken msn i kim ne yapsın.

şahsen içim dışım msn yada facebook değil

hep boş şeylerde başı çekiyoruz yazık!

Skype kullanıyorum. Her alanda anti-ms.

MSN o kadar abartılacak kadar istilacı bir program değil bence. Birçok insan haberleşmek için kullansa da bağımlıları var 24 saat açık tutanlar var. Kullanıcı sayısı göz önüne alındığında gerçekten ne denli başarılı bir program olduğu ortaya çıkıyor.

Kullanıcıların %84'ünün sosyal ağlara üye olduğu çok doğru. Listemdeki hemen hemen herkesin bir facebook hesabı var.

MSN'de dünya ikinciliği, cep telefonu değiştirmede birincilikler, sms ortalamalarında garip rekorlar...
Demek ki neymiş, milletçe gevezeymişiz...
-------------------------
Doğru söylüyorsun nerede boş mevzuat varsa orada bizimkiler başa çeker, herşey yerinde zamanında gereği gibi kullanılırsa çok güzel, yoksa hiç güzel değil. Millet olarak tüketmeye geldimi varız üretmeye geldimi yokuz, üretenler var isede azınlıkta...

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir