Yeni çağın bağımlılığı: Messenger

Belki farketmiyorsunuz ama Messenger hayatınızı istila etmiş durumda. Şaşırtıcı istatistikler burada

Kullanıcıların %84'ü sosyal platformlara üye

Kullanıcıların %84'ü sosyal platformlara üye

Bu arada Windows Live Messenger sadece masaüstü yazılım olarak kullanılmıyor. Örneğin, araştırmaya yanıt verenlerin % 67'si Facebook sayfasındaki Windows Live Messenger eklentisini de etkin bir şekilde kullandığını belirtti. Windows Live Messenger kullanıcılarının % 84'ünün İnternet ortamında sosyal profili bulunuyor.

Saat 18:00'den sonra online oluyor
Windows Live Messenger kullanıcıları günde ortalama 5-8 saat gibi çok geniş bir zaman dilimini bu yazılımın başında geçiriyorlar. Öğrenciler ve çalışanlar, Windows Live Messenger'a hem evden, hem de gün içinde bulundukları yerlerden bağlanıyorlar. Bu nedenle araştırmada birden çok seçeneği işaretleyen öğrencilerin % 96'sı evden, % 35'i İnternet kafelerden, % 32'si okuldan bağlandığı, çalışanların ise % 84'ü evde, % 67'si işyerinde kullandığı anlaşılıyor.

Akşam saat 18:00'den sonra kullanım oranı dikkat çekici bir şekilde artış gösteren Windows Live Messenger günümüz insanının eğilimlerini de yansıtan ipuçları sunuyor. Windows Live Messenger'ını tüm gün açık tutanların oranı da azımsanmayacak boyutta. Araştırmaya yanıt veren her dört katılımcıdan biri Windows Live Messenger yazılımını bütün gün açık tuttuğunu söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

MSN'de dünya ikinciliği, cep telefonu değiştirmede birincilikler, sms ortalamalarında garip rekorlar...
Demek ki neymiş, milletçe gevezeymişiz...

gtalk varken msn i kim ne yapsın.

şahsen içim dışım msn yada facebook değil

hep boş şeylerde başı çekiyoruz yazık!

Skype kullanıyorum. Her alanda anti-ms.

MSN o kadar abartılacak kadar istilacı bir program değil bence. Birçok insan haberleşmek için kullansa da bağımlıları var 24 saat açık tutanlar var. Kullanıcı sayısı göz önüne alındığında gerçekten ne denli başarılı bir program olduğu ortaya çıkıyor.

Kullanıcıların %84'ünün sosyal ağlara üye olduğu çok doğru. Listemdeki hemen hemen herkesin bir facebook hesabı var.

MSN'de dünya ikinciliği, cep telefonu değiştirmede birincilikler, sms ortalamalarında garip rekorlar...
Demek ki neymiş, milletçe gevezeymişiz...
-------------------------
Doğru söylüyorsun nerede boş mevzuat varsa orada bizimkiler başa çeker, herşey yerinde zamanında gereği gibi kullanılırsa çok güzel, yoksa hiç güzel değil. Millet olarak tüketmeye geldimi varız üretmeye geldimi yokuz, üretenler var isede azınlıkta...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir