Iconic UX arayüzü patentlerde göründü!

Samsung'un internete sızan patentlerinde gösterilen bu yeni arayüz, TouchWiz'in yerini alabilir mi?

Samsung'un Iconic UX arayüzü patentlerde göründü

Samsung'un Galaxy telefonlarında Android'in üzerini kapladığı TouchWiz arayüzü, son birkaç senedir çok büyük bir değişiklik geçirmedi. Ancak SamMobile'ın ortaya çıkardığı patentlere göre Samsung, kendi geliştirdiği arayüzü daha iyi bir hale getirmenin yollarını arıyor.

Samsung'un başvurusunu Kore'de yaptığı bir patente göre firma, Iconic UX adında yeni bir kullanıcı arayüzü üzerinde çalışıyor. Bu arayüz, ekranda aynı anda birden fazla uygulamayı görüntülemeye dayanıyor. Her uygulamanın simgesi, ekranın sağ kenarında görüntüleniyor. Çizimlere bakacak olursak uygulamalar, birbirleriyle bilgi paylaşımında bulunabiliyorlar (Samsung'un şu anki telefonlarındaki Multi Window işlevi gibi).

Patentte görünen arayüz, Samsung'un tabletlerindeki Magazine UX'i ve telefonlarındaki My Magazine uygulamasını da andırıyor. Iconic UX'in telefonun tüm arayüzü olarak mı kullanılacağı, yoksa sadece çoklu görev işlevini mi kapsayacağı ise henüz belli değil.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Touchwizinide al git

isimler HOW I MET YOUR MOTHER 'dan çok iyi diziydi ama finali sönük kaldı. Mutlaka izleyin

İyide arkadaş Note4'te zaten bu uygulamanın varlığından bahseden var. 2'den fazla uygulamanın açılabildiğinin videoları geziyor internette.

lg den benzer arayüz bekliyoruz.

Samsung kullanmak icin degil, baskalari kullanmasin diye aliyor bu patenti

Ümitlenmeyin touchwiz'e devam bu farklı bir uygulama yada ek özellik.

Samsung kaybediyorsa şu touchvizden kaybediyor.ağır hantal kullanışsız. Tlf nu kasmaktan başka halta yaramıyor. Saf android arayuzu ile yayınlasın super olur.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir