İddia: Apple ve Samsung anlaşmaya çalışıyor!

Apple ve Samsung, iddialara göre gözlerinizi yaşartacak (!) bir anlaşma için çalışıyorlar!

Apple ve Samsung barış görüşmelerinde mi?

İki seneyi aşkın süredir patentlerini savaştıran Apple ve Samsung, sonunda bir anlaşmaya varmak istiyor. İki devin daha önce de "barış denemelerinde" bulunduğunu ve son defasında işlerin pek de yolunda gitmediğini hatırlatalım. Bu kez ise Korea Fair Trade Commission'ın (KFTC) yaptığı açıklamaya göre Samsung ve Apple, "telif hakkı ödemelerindeki farkları daraltma sürecindeler".

Samsung'tan bir ismin Korea Times'a yaptığı iddia edilen açıklamaya göre Samsung Mobile'ın başındaki Shin Jong-kyun, 2014'ün başlarında ABD'ye uçarak Apple CEO'su Tim Cook ile barış görüşmelerini devam ettirecek. İddiaya göre Samsung, tüm Apple patentlerine erişim sağlayabileceği bir çapraz-lisanslama anlaşması istiyor. Apple ise Samsung'un ihlalde bulunan her cihazı için 30 dolar ödemesini istiyor.

Bir KFTC yetkilisinin yaptığı açıklama göre iki firma arasındaki durum bir "politik sorun" değil ve tamamen "para ve gururdan ibaret." Yani iddialar doğruysa önümüzdeki günlerde iki devin görüşmelerde daha esnek davranmalarını bekleyebiliriz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Telefon başına 30 dolar vay vay...

Bu anlaşma hayata geçerse o zaman uçuk donanım özelliklerini samsunglarda babayı görürsünüz. Hiç derdim değil Sony Xperia z1 bağımlısıyım zaten.

19:32 hımm demek takozcusun sende.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir