Idol Pro 4, "süper telefon" olacak!

"Süper telefon" olarak lanse edilen Idol Pro 4'ün ayrıntıları, yavaş yavaş ortaya çıkıyor!

  • Ercan Uğurlu
Idol Pro 4, "süper telefon" olacak!

Yaklaşık bir ay kadar önce Alcatel'in Idol Pro 4 modeli üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Windows 10 Mobile işletim sistemini kullanacak ve "superphone" olarak anılan Idol Pro 4 hakkındaki bilgiler şimdi biraz daha belli oldu. Teknik detaylarına ilişkin bilgilerin ortaya çıktığı yeni rapora göre, Idol Pro 4, Snapdragon 820 işlemciyle birlikte gelecek.

Güçlü teknik öğeleriyle dikkat çekecek ve "superphone" lakabının karşılığını verecek gibi görünen Idol Pro 4'ün işlemci hanesinde Snapdragon 820 bulunacakken, onu 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza takip edecek. Ayrıca tam 22 MP'lik arka kamera ve 10 MP de ön kameranın sahibi olacak olan Idol Pro 4, 2K ekranla birlikte gelebilir. Ancak ekrana ilişkin bu açıklama değişiklik gösterebilir, zira daha önce telefonun Full HD ekranla geleceği söylenmişti.

Windows 10'la birlikte gelecek olması, Idol Pro 4'ün Continuum özelliğini de destekleyeceği anlamına geliyor. Fakat Idol Pro 4'de daha "gelişmiş" bir Continuum deneyimi sunulabilir. Gelişmiş özelliklerin neler olduğunu eminiz önümüzdeki günlerde net bir biçimde öğrenebileceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

özellikleri hiçte öyle süper değil, daha iyi konfigirasyona sahip çin malı telefonlar hazırda piyasada.

@13 Mart 2016 18:45 örnek ver daha iyi Çinli model. Piyasada olan en iyi işlemci var. Kamera sı da üst seviyede. Bellek 4 gb. 64 gb depolama . Android denen çöpü kullanmıyor daha ne olsun. Kendim BlackBerry z30 kullanıcısıyım fanboy değilim. Sadece bana bugün uyan neyse onu kullanıyorum. Yarın Android iyi olur benim için o vakit ona geçerim.

@13 Mart 2016 20:52 Bosver sen Android'e gecme, agir gelir sana.

Süper telefon olması için verilen özellikler yanında bataryası da 10000mah olmalı :)))

ölü doğan bebek misali

sakın bulaşmayın bu alcatele

Tam iş telefonu. Pro olayı sonunda doğru yola geldi.

500 tl olursa alalım yoksa 2000 tl lerden satışa cikicaksa hiç üretime bile baslamasinlar

@14 Mart 2016 10:03 bu yorumdan sonra üretimi iptal ediyoruz

Güzel telefon. Bu telefonun süper olması için Continium denilen olayı, ara parçasız doğrudan yapabilmeli, hatta kablosuz yapabilmeli, hatta SSD kullanmalı, hatta gömülü SIM olmalı....işte o zaman süperlerin süperi olur.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost