IE 10 artık ceplerde

Tanıdığımız Internet Explorer'a çok benzer bir IE10, bu ceplere resmen geliyor!

IE 10 artık Windows Phone ceplerde
İşlem gücü katlanarak artacak

Microsoft son zamanlarda kendisinden fazlasıyla söz ettirmeye başladı. Bu durumun başında şüphesiz firmanın yeni ürünleri hakkında sızan bilgiler ve de Windows 8'in çıkışına sayılı bir süre kalması yer alıyor.

Son bombaysa Internet Explorer 10'un Windows Phone'lar için yapılacağı ve de hali hazırda Mango işletim sistemi üzerinde kullanılan tarayıcıya büyük bir yenilik sağlayacağı oldu. Aslında kullanılacak olan sistem birçok yönden masaüstü modelini anımsatıyor. Windows Phone için hazırlanan Internet Explorer 10'in en büyük özelliklerinden bir tanesi, "SmartScreen Anti-Phishing" filtresini kullanacak olması. Bu sayede sağda solda çıkan pop-up pencereleri çok daha kolay bir şekilde engellenebilecek. Windows Phone 7.5 ile karşılaştırıldığı zaman, Javascript'in performansında tam tamına dört kat, HTML5'de ise iki kat performans farkı bulunacak.

Tüm bu gelişmelerin yanında bir de IE10 için HTML5 üzerinde çalışacak uygulamalara çok daha kaliteli bir "touch support" getirilecek olması, Windows Mobile'ı önümüzdeki dönemlerde çok daha ön plana çıkaracağa benziyor.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

İE resman atom bombasına benziyor, İnternet sektörünü en az 5 yıl geriye atıyor. Bugün html5 kullanılmıyorsa tek sebebi İE6-7-8-9 cep telefonlarının en önemli silahı html5 eğer dahili tarayıcı eklerse vay hallerine

Ama en güzel özelliği, on kat daha hızlı kaldırılabilmesi.

İE resman atom bombasına benziyor, İnternet sektörünü en az 5 yıl geriye atıyor. Bugün html5 kullanılmıyorsa tek sebebi İE6-7-8-9 cep telefonlarının en önemli silahı html5 eğer dahili tarayıcı eklerse vay hallerine sen ilk önce bi IE nasıl yazılır öğren ondan sonra eleştiri yap bakim :)

Harikulade olmuş en kısa sürede yüklicem teşekkürler chippp

Umarım saç baş yoldurmaz kullanıcılarına.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir