IE 11 bomba gibi geliyor!

Popüler tarayıcının beklenen sürümü IE 11, işte bu yenilikle birlikte geliyor...

Explorer Skype'ı seviyor

Microsoft, merakla beklenen Windows 8 güncellemesi Windows 8.1'in önizleme sürümünü kullanıma sunmak üzere. Windows 8.1 ile birlikte popüler internet tarayıcısı Internet Explorer'ın son sürümü IE 11'in de kamuoyuna sunulması bekleniyor. Gelen son duyumlar doğruysa IE 11, Skype benzeri sesli görüşme hizmetleriyle çok iyi anlaşacağa benziyor.

MyDigitalLife forumunda ortaya atılan iddiaya göre Windows 8.1 ile birlikte kullanıma sunulacak olan Internet Explorer 11'de "Click to Call" adı verilen bir özellik bulunacak. Bu özellik sayesinde, Internet Explorer 11 ile görüntülenen bir web sayfasında yer alan telefon numaralarına tıklandığında bir arama uygulaması devreye girecek. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar, daha önce belirlenen sesli arama hizmeti aracılığıyla arama yapabilecekler. Şu ana kadar gelen bilgiler Microsoft'un, yeni özellikten faydalanmak için Skype kullanmak zorunda bırakmayacağı yönünde.

Click to Call özelliği kullanıldığında sadece ilişkili arama hizmeti için belirlenen kullanıcı hesabı aktif olacak. Yani özellikten faydalandığınızda sistemde açık olan diğer kullanıcı hesapları etkilenmeyecek. Internet Explorer 11 elimize geçtiğinde sizler için test edeceğimizden ve bahsi geçen özelliği deneyeceğimizden emin olabilirsiniz.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

E bu zaten şuanki browserlarda var

zaten skype yazılımına müşterilerini emanet etmeklen büyük hata yaptı Microsoft inşallah başarılı olur ve kurtarır skype yazılımından kullanıcıları.

@black_flood Skype'ta Microsoft'un biliyorsun değil mi?

İE Yapısal farkındalık ortaya koymalı.. Bunu Mozilla yapıyor ama pek anlayan olmadığı için onu çözemediler.. Chrome sade ve hızlı olma tutkusunda ancak gerekli ayarlar için yeterli desteğe sahip değile benziyor

Ne bomba ne bomba

Biz Windows Phone 8 ve Windows 8 de Explorer 10 dan gayet memnunuz. Bilmukabele 11 de gayet akıcı ve hoş olacaktır. www.windowsphoneturkiye.info

Bu tarayıcıya bayılıyorum, tam bir tarayıcı...

Onemli olan performans. Bakalım bu konuda bir gelişme olacak mı..

Windows 8 deki Sohbet zaten skype'in temel işlevlerini yerine getiriyordu. Şimdide skype'in bir diğer eklentisini sistemin içine dahil ediliyor. Bu gidişle Windows 8 kullananlar Skype yükleme gereği duymamaları sağlanıyor sanırım. Ama ben şuan ki durumda hala IE 10 yerine Google Chrome veya Firefox kullanmayı tercih ederim.

ne yaparsa yapsın ie sonuçta ie'dir.

IE 8 de bomba gibi gelmişti, 9 da, aaa evet 10 da... Üzgünüm iexplorer :)

Bakalım ne konuda patlayacak

hali hazırda IE 10 zaten Windows 7 ve 8 ile beraber kusursuz ve net bir şekilde çalışıyor. IE 11 ile beraber yine stabil ve harikulade olacağına eminiz...

IE nin donduğunu yada çöktüğünü görmedim ama firefox ve chrome belki hızlı olabilir ama performanslı değiller..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir