IE 11'deki gizli yenilik!

Microsoft, Win. 8.1 ile gelen IE 11'de kimsenin farkına varmadığı yenilik hakkında ilk kez konuştu!

IE 11'deki gizli yenilik!

Microsoft'un Windows 8.1 ile piyasaya sürdüğü IE11'in geliştirici ekibi bloglarında yayınladıkları bir makaleyle, IE11'in Reading View özelliğini geliştirirken yepyeni bir font yarattıklarını açıkladılar.

Daha rahat bir okuma imkanı sunmak için web sayfalarını özel bir formata dönüştüren Reading View'de, bilimsel bulgulardan yola çıkarak gözü yormayan ve okuma hızını arttıran nitelikleri yanyana getirerek, Stika isimli yeni bir font geliştirdiklerini anlatan IE11 ekibi, tarayıcısının web sayfasındaki font ne olursa olsun, metni Stika'ya dönüştürdüğünü de eklediler.

Reading View'de, tarayıcı daha rahat bir okuma deneyimi sunmak için gözü yoran tüm faktörleri devre dışı bırakarak metni rahat okunur bir formata çeviriyor. Ayrıca bir metnin başka sayfalarda devam eden parçaları varsa onları da alıp tek sayfada birleştirerek özellikle mobil cihazlarda yaşanan "sonraki sayfaya" ulaşma problemini de ortadan kaldırıyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

biliniyodu zaten, kitap simgesine tıklayınca evernote clearly gibi okuma ekranı geliyor. gayette güzel 8.1 gerçekten harika

Peki win7'deki ie 11'de de bu özellik var mı ?

Her fırsatta gözümüze reklam sokan chroma duyurulur acaba bu yeni font olayı wp 8.1 dede varmı ve dahası mobil veriyi nasıl etkileyecek

@14 Mar 2014 12:19 adblock diye bir eklenti mevcuttur on milyonlarca insan kullanır ve chrome, firefox, opera, yandex dahil tarayıcılara kurulur ve istenmeyen bütün reklamlardan kurtulunur. Tabi ie eklenti desteği olmayan kapalı bir sistem olduğu için ie kullananlar bilemez.

11 gerçekten hızlı ama nedense firefox tan vazgeçemiyorum eklentileri yüzünden heralde :)

geleceğin tarayıcısı IE 11...

Bilgisayar kullanmayı bilmediğim dönemler hariç 2004 yılından bu yana ilk defa ie olmuş dedim. Bu sefer güzel yapmışlar. Ama kişiselleştirme olmadığı için kapalı devre çalışmaya devam ettiği için chrome ya da firefox ile devam.

masaüstü ie de olmuyormu ya

ie kullanan kara cahildir...

İe mükemmel oldu,bunu kullanıyoruz zaten

IE 11 cidden oldu be arkadaşlar. Hiç bir tarayıcının fanboyu değilim. 3 tarayıcı yüklü bilgisayarımda mozilla,chrome ve ie 11. Şunu söylemeliyim ki son 3-4 haftadır,farkettim ki istem dışı ie11 i daha fazla kullanmaya başlamışım.Nedenide ff ve chrome un düzgün açamadığı sitelerde düzgün çalışması.Bunların dışında güvenlik açısından banka işlemi satın alma gibi işlemler yaparken yine ie11 i kullanıyorum. Nedense güven veriyor bu konularda. Ama bir çok farklı site ziyaretlerimde de alışkanlıktan olsa gerek chrome ve mozillayı tercih ediyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir