IE 11'den önce hediyesi geldi!

Microsoft'un, Internet Explorer 11'in yaklaşan çıkışını kutlamak için size özel bir hediye sunuyor!

IE 11'den önce hediyesi geldi!

Microsoft, yeni yayınlayacağı IE 11 tarayıcısı için kullanıcılarına klasik bir oyun hediye ediyor. Microsoft'un 1995'te, Windows 95 ile kullanıcılara sunduğu Hover isimli oyun, bu kez tarayıcıda çalışacak şekilde kullanıcılara sunuldu.

Hover, Windows 95 ile hediye olarak dağıtılan bir oyundu ve kullanıcı bir hovercraft'ın pilot koltuğuna oturarak, çevredeki nesneleri toplamaya çalışıyordu.

Şimdi Microsoft, oyunu IE 11'in için optimize olmuş şekilde, hover.ie adresinde yayınladı. Ama HTML5 destekli tüm tarayıcılarda da oyunun keyfini sürebiliyoruz. Dileyen kullanıcılar tarayıcı penceresinden oyunu rahatça oynayabiliyor. İsteyen kullanıcılar, 6 arkadaşa kadar oyunu multiplayer olarak da oynayabiliyor ve böylece arkadaşlarıyla yarışma imkanı buluyor.

Oyunun kontrolleri için touch-pad kullanılabiliyor ancak aynı zamanda ok tuşları ve A, S, D tuşları da geçerli. Oyun HTML 5 protokolünü destkeleyen tüm modern tarayıcılarda çalışıyor ancak bugünün oyun standartlarına göre çok "eskimiş" bir oyun olduğunu fark edeceksiniz. Yine de HTML 5 ile neler yapılabileceğine dair güzel bir örnek olarak inceleyebilirsiniz.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

ie'yi kullanıyormuyuz ki 11'ini kullanalım...firefox chrome opera ayda bir güncelliyor ie senede bir...bu zekayla giderlerse yakında eski teknolojilerle 6 ayda bir güncellenir.ie.. ha chrome yüklerken çok yararlı bu gerçeği gözardı etmemek lazım :)

@04 Eki 2013 14:35 sen kafadan kontaksın sanırım yılda bir güncellediğini kim öğretti neredeyse her ay yeni bir yama paketi ile birlikte ie build numarası değişiyor bu demek değildir ki her ay yeni tarayıcı çıkacak.

@04 Eki 2013 14:35 İnternet Explorer her ay güncelleniyor.

@04 Eki 2013 14:35 Güncel kalmak demek koddaki 1 satır güncellenince ana sürüm numarasını 1 artırmak demek değildir. ie de sık sık güncelleme alıyor ama adam akıllı bir değişiklik olmadığı sürece ana sürüm numarası artmıyor. Örnek istersen firefox taki önceki numaralandırma sistemine ait 1. 2. 3. 4. sürümler arasındaki fark ile şimdiki sisteme göre numaralandırılan ardışık sürümler arasındaki farkı karşılaştır.

@04 Eki 2013 14:35 chrome kullanmanın zararları...

@04 Eki 2013 17:47 iyi ya sorunda bu işte...bütünleşik çalışan ie ekibi malesef yayınladığı güncellemeler windows update ile alınabiliyor..yani bilgisayarı güncellerseniz alırsınız..gözle görülmüyor diye yok değil ama yayınlama mantığı kötü..kimsenin haberi olmuyor..ie'nin hızı eklentisiz olmasından kaynaklanıyor esasında..eklenti desteği yok adam gibi..ne varki sonuçta ie'yi web tasarımcılara sorun onlar size ieyi ie6 dan başlayarak anlatır..sorunlar silsilesini arşiv yaparlar..

her zaman için kalite ve her zaman için tabi ki IE....

@04 Eki 2013 15:42 çok değilse ie 10 fena sayılmazdı ama yinede firefox kadar kullanışlı olamıyor, chrome da öyle

ie arayüzünü ne zaman düzeltecek?

ie 11 çıkarsa hemen deneyeceğim..

@04 Eki 2013 18:08 Ben 1 haftadır aday sürümünü kullanıyorum. Donmaları ve çökmeleri geliştirmişler, artık daha iyi donuyor ve çıkıp gidiyor. Emekli bir yazılımcı olarak mikropsofta söyleyebileceğim tek şey, ÇÜŞ!

IE 11 mi kaç çıkarsa çıksın IE çöptür vakit kaybıdır...

@grezimonk luzumsuz insan :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir