IE 11'in önlenemez yükselişi!

Microsoft'un son tarayıcısı Internet Explorer 11, beklenenden çok daha hızlı çıktı!

  • Cem Şancı
IE 11'in önlenemez yükselişi!

Microsoft'un önce Windows 8.1 ile birlikte piyasaya sürdüğü, ardından Windows 7'ye de uyarladığı son internet tarayıcısı Internet Explorer 11, Şubat ayının verilerine göre ikinciliğe yükselmiş durumda.

Net Applications'ın verilerine göre, Şubat ayında 40.000 web sayfasını ziyaret eden 160 milyon tekil kullanıcının yüzde 12.8'i IE11 kullanarak, bu tarayıcıyı dünya çapında ikincilik sırasına çıkardılar. Birinci ise hala, yüzde 21.73 paya sahip olan IE8. 

IE 8'in payınını bu kadar büyük olmasında, Windows XP, Vista, Windows 7 ve Windows  8/8.1 tarafından kullanılabiliyor olmasının rolü büyük.

Internet Explorer 11'den sonra ise Google Chrome 32 geliyor. Pazar payı yüzde 9.86 olan Google Chrome 32'nin yanında kısa süre önce yayınlanan Google Chrome 33 de yüzde 3.7 paya sahip. Dördüncü ve beşinci sırayı ise yine Microsoft tarayıcıları olan IE9 ve IE10 alıyorlar. IE9 yüzde 8.8, IE10 ise yüzde 8.04 paya sahipler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 28 Yorum

kusursuz kalite ve mükemmellik ====> Windows 8.1 & IE 11...

ie 8 xp vista ve 7de kullanılabiliyor.( XP ie6 Vista ie7 win 7 ise ie8 yüklü geliyor.) windows 8 ie10 ve 8.1 ise ie 11 yüklü geliyor. ie8 yüklü gelmiyor. =)) Sevgili chip.

iı 11 bastır be koçum

İE 11 muhteşem bir tarayıcı

İE wp 8 de tadından yenilmiyor

ie + wp8 = dünya birincisi

ie çk güzel windows 7 de kulanım rahat ama sanırım wp 8 e geçiceğim

ie uçuyor chrome güşüyor not : bu bir gerçek buraya gelip chorme yada mozilla yı savunmayın

ie sen benim hayatımsın

ie 11 yükselişe geçti bida artık kimse durduramaz

Samimiyetsiz bir reklam...

gerçekten de, ie11`de gözle görülür bir hızlılık var. örneğin, chromda video izlerken kasılma, donma oluyor, ama ie11`de aynı video sorunsuz çalışıyor

IE 11 bir harika dostum. Kıromcular bilgilerinizi vermeyi bırakın artık.

" IE 8'in payınını bu kadar büyük olmasında, Windows XP, Vista, Windows 7 ve Windows 8/8.1 tarafından kullanılabiliyor olmasının rolü büyük. " kafanız mı iyi sizin Windows 8' de ie 8 yok ki varsayılan olarak ie9 da yok ie 11 geliyor direk.

@black_flood Win 8 varsayılan olarak ie 10 ile geliyor ie 11 win 8 için yok ie 11 istiyorsan ya 8.1 yükseltme yapacaksın ya da win 7 kuracaksın.

Bilgisayar kullanmayı bilmeyenlerin büyük çoğunluğunun oluşturduğu aşikar. Yoksa ie8 nedir yani hadi ie11 Allah için ilk defa ms adam gibi tarayıcı yapmış tek eksiği kişiselleştirme orada kaybediyor. Bilinçli kullanıcı ya chrome ya firefox hiç olmadı opera kullanır.

@gcb1903 büyüyünce öğrenirsin....

Net Applications = Microsoft

İe 11 harika şakam yok beyler

10 tane yorum var demekki çok kullanılmıyor.yılların alışkanlığından bu kullanımlarda.resmi yerlerde ie zorunlu gibi siteler falan ieye göre hazırlanmış yerler var.esas sorun bu rekabet gerçekci değil ie sisteme yüklü geliyor...chrome ise kullanıcı tarafından yukleniyor.en önemliside bu

hakikaten hala en kararlısı ie diğerleri hızı v.b birkaç özelleştirmeleri ile övünüyorlar ama iş stabilitiye gelince tıpkı tilki gibi dönüp dolaşıp kürkçü dükkanına dönmek kaçınılmaz oluyor.

bing herhalde çıkmayacak...

İE Mİ NE DERSİNİZ EN SON LİSE YILLARINDA KULLANIYORDUM MADEM ÖLE BAKAYIM BİR..

Fazla tab açtığımda chrome da öç bayılıyor

ie 10 candır gerisi heyecandır

İnsanlar Opera'nın kıymetini bilmedi gitti. 100'den fazla sekme açıyorum biriken Chip haberlerini okurken felan ve hiçbir kasma ve çökme olmadan rahatça çalışmaya devam ediyor.

internet expolorer 12 çıkdığında chromeden dahada hızlı ve çökme sorunu olmaz diye düşünüyorum ozaman chromeyi kimse takmaz

İnternet explorer gercekten cok iyi

Sen de yorum yaz

Turhost