IE 8 beklenenden erken mi geliyor?

Merak uyandıran IE 8'in final sürümü Nisan'da beklenirken, Microsoft sürpriz planlıyor olabilir...

  • Ümit Öncel
IE 8 beklenenden erken mi geliyor?
IE 8 beklenenden erken mi gelecek?

Tarayıcı savaşlarında kan kaybeden Microsoft, büyük umudu Internet Explorer 8'in piyasaya çıkacağı tarihi daha önce birkaç kez ertelemişti. Ard arda gelen ertelemeler nedeniyle beklentiler, Microsoft'un yeni tarayıcısının ancak Nisan'da elimize geçebileceği yönünde yoğunlaşmıştı. Fakat bilişim devinden sızdığı söylenen bilgiye göre Microsoft yeni tarayıcısını çok daha erken dağıtmaya başlayacak.

2010'da çıkması beklenen Windows 7'yi Aralık 2009'da satışa sunmak için yoğun bir uğraş veren firmanın, Windows 7'nin önemli parçalarından biri olan Internet Explorer 8'i Mart ayı başında duyuracağı ve ondan sonraki bir hafta içerisinde de yayınlayacağı söyleniyor. Söylentilere göre bunun sebepleri arasında Windows 7 beklentisi yüzünden satışları düşen Vista 'yı daha cazip hale getirmek de yer alıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Son söz söylenmiş zaten
"Söylentilere göre bunun sebepleri arasında Windows 7 beklentisi yüzünden satışları düşen Vista 'yı daha cazip hale getirmek de yer alıyor."

Vista, tavan yapmadan tabanı görmüştür...

IE giriş sayfasını boş kullan diyorum fakat her actıgımda farklı bir site ile cıkıyor karsıma napmalıyım?

Çok güzel olur bende sabırsızlanıyordum.

yav zaten bir sürü tarayıcı var. bence ms, ie projesini durdursun. kim napsın böyle hiçbir özelliği olmayan tarayıcıyı.

IE'nin kaybettiği pazar payını geri kazanması ve rakiplerine büyük bir darbe indirmesi gerekiyorsa Microsoft'un süprizten öte birşey planlayıp sunması lazım. Hemde öyle şeyler sunsunki rakiplerinde olmayan özellikler olsun bunlar. Öbür türlü bir iki hata düzeltirip görsellikle değiştirmekle yetinirse 5,6 sene sonra IE ismi kalmaz artık.

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
IE giriş sayfasını boş kullan diyorum fakat her actıgımda farklı bir site ile cıkıyor karsıma napmalıyım?
19 Şubat 2009 Perşembe, 12:42
----------------------------------------------
öncelikle bir bardak soguk su içilir :DD pc ye muhtemelen bir virüs, trojan veya spyware bulaşmış. iyi bir antivirüs ve anti-spyware programıyla tarat ve temizle. ayrıca bu tür sorunlar için hemen sağ taraftaki uzmanına sorun seçeneği ile daha ayrıntılı yardım alabilirsiniz.

IE giriş sayfasını boş kullan diyorum fakat her actıgımda farklı bir site ile cıkıyor karsıma napmalıyım?

Trojan girmiş olabilir. Yada browser hijack diye tabir edilen yazılımlardan bulaşmış olabilir bilgisayarına.

"Vista, tavan yapmadan tabanı görmüştür..."
Doğru söylüyorsun. Windows 7 5 yıllık bilgisayarlarda bile hızlı çalışıyor.

Beklediğim gibi ağustosda çıkması beklenen IE erken çıkarsa ozaman Windows 7 de beklenenden önce gelebilir. Bakalım hayırlısı ile çıksın ama eksik çıkmasın MS yazılımını tamamlayıp yolla bize :)

İstedikleri kadar makyajlayıp programlarla desteklesinler, bu saatten sonra bilinçli kullanıcılar çok sıkışmazlarsa vista almazlar.

IE 8 RC 1 kullanıyorum. Çok hoşuma gitti. Yakın zamanda gelen Google translate türkçe desteği ile tam benim istediğim gibi oldu tarayıcı.

Ben bir Firefox kullanıcıs olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ,IE8'de de eklenti desteği olsa bi dakika düşünmem direk onu kullanırım ,maalesef firefox çok yavaş ,bir sürü bellek tüketiyo ve 4. sürümü bir türlü çıkamadı gitti :(

şu anda ie 8.0 kullanıyorum ve ie 7 den daha iyi olduğunu söyleye bilirim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play