IE 8 Beta 2'nin XP SP3 sorunsalı!

MS'in açıklaması, bazı XP kullanıcılarının IE8 Beta 2'yi neden kaldıramadığının cevabını veriyor.

Internet Explorer 8 Beta 2'nin yayınlanması ile birlikte, bazı XP kullanıcılarından alışılmamış şikayetler gelmeye başladı. Bu şikayetlerde IE8 Beta 2'yi kuranların daha sonra bu betayı sistemden kaldıramadıklarından bahsediliyor.

Microsoft program müdürü Jane Maliouta, blog sayfalarında yaptığı duyuru ile bu sorunun kaynağını açıkladı. Eğer sisteminide IE8 Beta 1 kuruluysa ve daha sonra da Windows XP SP3'ü kurduysanız, Beta 2 konusunda dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü böyle bir sisteme IE8 Beta 2 kurulduğunda, artık Beta 2'yi ve SP3'ü sistemden kaldırmak gibi bir şansınız kalmıyor. Tabi gelecekte yayınlanacak yeni sürümleri kurmanız mümkün...

Öncelikle şu 2 soruya yanıt aramalısınız:

1- Sisteminizde XP SP3 kurulu mu?
2- Denetim Masası'ndaki "Program ekle-kaldır" seçeneğinde IE 8 Beta 1'in "Kaldır" düğmesi kullanım dışı mı?

İki soruya da cevabınız evetse, bu durumda IE8 Beta 2'yi kurmadan önce sırasıyla aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor. Aksi halde IE 8 Beta 2'yi kurarsanız, hem onu, hem de SP3'ü sistemden kaldırma şansınız kalmayacaktır. Zaten bu durumda Beta 2, kurulum sırasında sizi yukarıdaki pencere ile uyaracaktır.

1- Windows XP SP3'ü sistemden kaldırın.
2- Internet Explorer 8 Beta 1'i sistemden kaldırın.
3- Windows XP SP3'ü tekrar kurun.
4- Internet Explorer 8 Beta 2'yi kurun.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Microsoftun yaptığı bişeyde düzgün olsun arkadaş:D

sp3 bana çok garip geldi vistadan uyumsuz oldu sistem ati 8.7 nile sorun oluyor

iyi de ie8 i kurmaya gerek var mı? firefox bu özellikleri çok önceden bize sağladı zaten. peki şimdi bir de neden ie8 ya da 7 kullanmalıyım?

hiç uğraşamam bu kadar şeyle. Orjinali gelsin onuda kullanmam zaten. firefox yeter

kaldır kaldır nerekadar. at fotmatı bıtsın

1- Windows XP SP3'ü sistemden kaldırın.
2- Internet Explorer 8 Beta 1'i sistemden kaldırın.
3- Windows XP SP3'ü tekrar kurun.
4- Internet Explorer 8 Beta 2'yi kurun.

daha iyisi

1 - Windows XP SP3 ü yükleyin
2- Hiç uğraşmayın , Mozilla Firefox 3 yükleyin.
3 - İnternet explorerın da varsayılan tarayıcı olmamısnı sağlayın

İşte bu.

sadece nasıl omuş diye meraktan yükledim sadece baktım olmamış ilgilenmedim bile çünkü ondan önce pc de ff ve opera kurulu vede tüm işlerimi ieden kat kat fazlasıyla yapıyorlar

ie bnce bosa caba harcıo firefox daha üstün cünkü ie windows kurulum cd gelmesine rağmen yine encok firefox kullanılıyor daha söze gerek war mı

firefox en çok kullanılan falan değil.. halen ie en çok kullanılan pazarın nerdeyse %60 yakın.. lakin hiç bir tarayıca ie kadar satabil değil.. bu bir gerçek..taş gibi tarayıcı. microsoft diğer tarayıcıların artılarını az çok biliyordur..ie8 final sürümü ve ie9 ile bu açıkların kapatılacağını düşünüyorum..

ie tamamen güncelleştiğinde kullanım oranı yine artacaktır..bu tarayıcı kısmını microsoft bir hayli ihmal etti..firefoxun diğer artılarını geçin en önemli özelliği hızlı olması.eğer microsoft bunun üzerinden gelirse ie yine pazar payını toplayabilir..!!!

bu sorunların en iyi ve en kolay çözümü Firefox.

ne gerek var canm oyle sp3 u kaldırıp kurmaya onun yerine your uninstaller kullanın hic bir sorun yasatmaz ben cok rahat kaldırdım beta2 yi.

silinmiyorsa format attırın

firefox başkasını tanımam

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir