IE: Nefret etmek için sevilen tarayıcı!

Internet Explorer'ın yeni reklam kampanyası diyor ki: "Tek iyi yanı, diğer tarayıcıları indirtmesi!"

Microsoft, Internet Explorer 9'un kullanımını yaygınlaştırmak için yeni bir reklam kampanyası hazırladı. Kampanya kapsamında özel bir site hazırlayan yazılım devi, sitenin adını da "The Browser You Loved to Hate" (Nefret etmek iöin sevdiğiniz tarayıcı) olarak belirledi.

Garip ve eğlenceli grafiklerin yanında, sitede bir de reklam filmi yer alıyor. Son derece eğlenceli olan reklamda kullanıcıların Internet Explorer 9'u yüklemesi veya sisteminden kaldırmaması amaçlanıyor.

Reklamın ilk aşamasında tüm amacı bulduğu tüm Internet Explorer'ları bilgisayarlardan kaldırmak olan bir kullanıcı psikoloğa gidiyor; ardından Internet Explorer'ı bilgisayarından kaldırma isteğini aktarıyor. Hatta tarayıcı için "en iyi yanı, diğer tarayıcıları indirmesi" bile diyor. Ancak kullanıcının aldığı cevap şöyle oluyor: "Internet Explorer yeteri kadar iyi; hatta hepsinden iyi."

Reklamın ikinci kısmında ise "Tarayıcınız gayet iyi, bu nedenle kullanmaya aynen devam edin." mesajı veriliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

ie herşekilde geç kaldı onu çıkarmakta hala çok yavaş çıkardılar bir işe yaradığı yok neden bi sürü telif hakkı filan çıkarıyorlar yüklemek istediğim tarayacıyı niye seçemiyorum bilgisayarıma windows ile ie geliyor ama gelmesini istemeyen insanlarda var :)

Aslında ie10 çok güzel chrome'dan bile hızlı.

Aslında ie kendini bayağı düzeltti fakat sitede bilerek ankete "no, really" cevabını verdim. Amacım ise kullanıcılar hala beğenmiyor desinler ve daha çok uğraşıp daha da hızlandırsınlar, güzelleştirsinler.

Yinede hayır hayır yüzbin kere hayır.Çünkü ne yapsanız Internet Explorer çerezleri tam silmiyor.Pc den az çok anlayan anlamıştır bu çerezlerle kullanıcıların nasıl takip edildiği.

Nefret etmeyi sevdiğiniz tarayıcı daha mantıklı bir çeviri sanki

"en iyi yanı, diğer tarayıcıları indirmesi"
Bu lafı eskiden müşterilere söylerdim ben be:D müşterilere destek vermeye gittiğimizde explorer la halledemiyorduk içi chrome veya firefox indirip onla hallediyorduk. adamlar haklı olarak madem bu kullanışsız niye hazır içinde bu var diyorlardı bende "tek iyi yaptığı şey diğer tarayıcıları sorunsuz indirmesi" derdim. adamlar şimdi lafımı az bişey değiştirip slogan yapmış:D:D:D ben en iyisi reklam sektörüyle ilgilenim :D:D

Chrome ie9'den ne kadar süre daha hızlı?

İnsanlar sadece kendilerini kandırıyor. Milisaniye kadar daha hızlı olan daha iyi değildir. Siteleri ne kadar düzgün açabildikleri, ne kadar hafif olduğu, desteklediği özellikler, ne kadar iyi rendering yapabildiği, her kodu düzgün olarak açabilmesi gibi kriterleri göz önüne almak gerek. Bunları bilmiyorsanız zaten gidin IE kullanın farkı anlayamzsınız. Ben genel olarak Opera kullanırım, yerine göre Chrome,Safari ve Firefox da bilgisayarımda yüklü durur.

IE 9'dan beri, diğerlerinin onun hızını yakalaması abartmıyorum 1 sene aldı. Chrome oldu 15 ve ie9'u geçti. MS bu sefer gerçekten iyi oturttu, helal olsun.

Ya bu nasil slogan anlamadim. Microsoft reklam yapmayi da bilmiyor galiba. Evet mico senden ve urunlerinden nefret ediyoruz...

Size önereceğim tek tarayıcı Opera'dır, diğerlerinde olmayan çok fazla özellik var. Tarayıcıya girdiğinizde yanda bir panel olur, mesajlaşma şeylerine oradan kısaca girip mesaj atabiliyorsunuz. konsolda anlık görüntü, hızlı erişim , geçmiş veya eklentilere direk ulaşabiliyorsunuz. Reklamları da artı bir program olmadan kendi isteğinizle engelliyebiliyor. Süper bir tarayıcı, IE gibi saçma bir browserdan daha güzel olduğunu düşünürüm.

Sen de yorum yaz