IE takımından Sevgililer Günü için HTML5 site

MS'in hazırladığı bu sayfaya Firefox ya da Chrome'la girerseniz size özel mesajlara çok güleceksiniz

  • Zeynel A. Öztürk

Microsoft, Internet Explorer'ın HTML5 yeteneklerini sergilemek üzere yeni uygulamalar geliştirmeye devam ediyor. "Sevgililer Günü"nü fırsat bilen Microsoft, "Love is in the Air" adlı yeni HTML5 sitesini 14 Şubat'ta hizmete açtı.

Siteyi açtığınızda ekranda sayısız kalbin hareket ettiğini görüyorsunuz. Sol altta ise yüzü bulunan siyah bir IE logosu bulunuyor. Ekrandaki kalp sayısını değiştirmeniz ve 4.000'e kadar artırmanız mümkün. IE'de çok daha hızlı çalıştığını gözlemlediğimiz site, fareyi ortadaki büyük kalp üzerinde gezdirdiğinizde her tarayıcı için farklı bir mesaj gösteriyor. Google Chrome için gösterilen mesajın Chrome kullananlar ve Google için hafiften alaycı bir mesaj olduğu ipucunu verelim.

Resmi IE geliştirici blog'una göre Love is in the Air, HTML5 canvas, SVG, CSS geçişleri, WOFF, ses ve fazlasını kullanıyor. Blog'a göre Windows 8'in geliştirici önizleme sürümünü kullanıyorsanız ve dokunmatik bir ekranınız varsa, mesajı parmağınızla görünür hale getirebiliyorsunuz.

Love is in the Air'e buradan ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

opera için "we love you too" yazmışlar. eee bükemediğin eli öpecen :D

cromeyle donuyo la karalamak içinmi yapmışlar acep?

Chrome'da daha hızlı hareket ediyor kalpler...

Chrome da bayılıyor :)
IE9 da coşuyor

wine iexplore için sevindiler demek ki seviyorlar wine yi :)

Chrome a özel yavaşlatmışlar. Fps 3 te çalışıyor chrome da.

Chrome'da daha hızlı çalışıyor. 4000'e getirince explorer işareti yavaşlıyor ie9'da. Komik, html5 chrome'da daha iyi demek istediler herhalde.

microsoft çamur atmasa olmaz.

opera için "we love you too" yazmışlar. eee bükemediğin eli öpecen :D

operatı fazla kaale almadığı için dalga geçmişler merak etme :))

harika olmuş her daim lider belli.....

arkadaşlar görünen belli ie directx kullanıyor çalıştırırken o yüzden hızlı yoksa daha iyi oldugu için değil yani chromu az kulanan insan bilir daha iyi oldugunu

Sen de yorum yaz