IE'yi Chrome yapan eklenti yenilendi!

IE'yi Chrome'a dönüştüren ve bir kesimin adeta nefret ettiği eklentinin yeni sürümü hazır!

Chrome Frame'in kararlı sürümü yayında!
Eski Internet Explorer sürümlerinde yeni web teknolojilerini getirmeyi amaçlıyor

Google, Internet Explorer'ı Google tarayıcısına dönüştüren eklenti Chrome Frame'in yeni ve kararlı bir sürümünü yayınladı. Eklenti, makinesinde yönetici haklarına sahip olmayan kullanıcılar tarafından yüklenebiliyor ve bu sayede IE üzerinde uygulanan yönetici kısıtlamaları da aşılabiliyor.

Eklenti, önceki IE sürümlerine HTML5, Canvas, son CSS denetimleri gibi en son web teknolojilerini getirmeyi planlıyor.

Yeni sürüm, Internet Explorer çalıştığında bir 'yardımcı işlem' çalıştırıyor ve istendiğinde Chrome Frame eklentisini yüklüyor. Bu sayede yönetici haklarına ihtiyaç duyulmuyor. Bu durumun sistem yöneticilerinin hoşuna gitmeyebileceğinin farkında olan Google, sistem yöneticilerinin isterlerse Google araçlarını kullanarak buna engel olabileceğini söylüyor.

Chrome Frame'in 'yöneticilik gerektirmeyen' bir sürümü, geçtiğimiz ay tanıtılmıştı. Yeni sürümü ise bu adresten edinmeniz mümkün.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

chrome varken kim napsın ie yi...

Çok süper eklenti firefox ve internet explorer da yapmalı ki isteyen istediği browser a göre yazabilsin.

çok vahşice ve çok aptalca...!!!
neden...??? neden krom kullanmak isteyen IE yüklesin ki...???
eğer bu şirketler yada kurumlar içinse çok aptalca...!!!

kimse, sadece görüntü ve kullanımı için tüm sistemi riske ederek krom' a geçmez...!!! çünki IE' nin kurumsal işlevselliği ve taban olarak kullanılması, ayrıca güvenlik + stabilite + uygulama açısından DÜNYANIN EN BÜYÜK YAZILIM FİRMASI TARAFINDAN DESTEKLENMESİ krom' a kurumsal geçişi aptalca kılıyor...

tamam ben krom severim ve arasıra kullanırım, ama büyük şirketlerde bir güvenlik deliğine sebep olacak bir yazılım ve ayrıca ne idüğü büdüğü belirsiz kişilerin azdığı eklentilere de kurumsal bazda ne kadar güvenebilirsiniz...???

HEEEYYY GOOGIL...!!! BÖYLE GİDERSEN KENDİ AYAĞININ ALTINI YAĞLAMAYA DEVAM EDERSİN VE SONRADA YERE KAPAKLANIRSIN...!!! sevgimizi zorlama olduğun gibi kal emi yavrum benim...!!!

Hayrola Edip Bey, Google ile yine kapışmışsınız, bir ara Chrome'u yere göğe sığdıramıyordunuz, bize de hi haber vermediniz, biz siz övdüğünüz için bayıla bayıla Chrome kullaıyorduk, ne yapalım biz de Chrome'u bırakıp IE9'a geri dönelim mi?

edipciftci yine yag ve methiyelerini microsoft'a gondermis.
internet ortaminda tektensin,
Bill Gates bile bunlari yazmiyordur kendi firmasina, :)

Ben yükledim kaldırana kadar akla karayı seçtim. siteleri doğru dürüst açmıo açsa bile birçok hata veriyor geri kaldırdım. Tafsiye etmiyorum şiddetle !

Ne saçmalıyorsun arkadaşım google en az microsoft kadar ciddiye alınması gereken bir şirket ve harikalar yaratıyor ie mi chrome mu sorusuna hiç düşünmeden chrome diyebilirim. Amaç sadece arayüz değil okursan. Ayrıca yazmayı öğren -.-"

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir