IE10 tanıtım videosunda Safari'ye taş

Microsoft, Windows 8'deki IE10'u tanıttığı bu videosunda Apple ve Safari ile öyle bir dalga geçti ki

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'tan tabletli IE10 tanıtım videosu

Microsoft, Windows 8 için yenilediği web tarayıcısı Internet Explorer 10'u tanıtan yeni bir reklam videosunu YouTube'da yayınladı.

Yazılım devinin Mart ayında IE9 için yayınladığı reklam videosu, Alex Clare'in "Too Close" adlı şarkısının TV'lerde bir hit'e dönüşmesini sağlamıştı. Windows 8'deki IE10 için hazırlanan yeni video ise şimdilik sadece YouTube'da yayınlanıyor ve tabletlere odaklanıyor. Videonun başında Microsoft tabletler için geliştirilen uygulamaları överken, ilerleyen saniyelerde Apple'ın iPad'deki Safari web tarayıcısına dolaylı göndermelerde bulunuyor. Örneğin tabletlerdeki diğer web tarayıcılarının gösterilen "harika özelliklerin" gerisinde kaldığı söyleniyor. Tabi ki Microsoft'a göre IE10'da böyle bir durum sözkonusu değil. Yazılım devine göre tabletlerdeki IE10, hızlı, akıcı ve eğlenceli bir deneyim sunuyor.

Videoda çoklu dokunmatik, siteleri ana ekrana sabitleme, yakınlaşma gibi bilindik Windows 8 ve dokunmatik özelliklerinden de bahsediliyor.

Microsoft'un yeni Internet Explorer 10 tanıtım videosunu burada izleyebilirsiniz!

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

bırakında geçsin ya kaç senelik tarayıcı ms ie'ye önem vermedi sürekli geriliyor ie10 ile az da olsa ceki düzen verdide kendine chrome gibi sistemi olsa sürekli güncellese kendini mükemmel olur her işletim sisteminde farklı sürümleri calısıyor saçmalık

safarinin nesine taş atıyoki..sanki çok büyük bir başarı gösterdi ie10.hala chrome liderliği sürüyor. ie10 da eklenti özelliği yok hala... yıl olmuş 2012..sadece hız yeterli değil artık...

Bence de safari çok yavaş.İnternet Explorer 10 çok hızlı

Gerçekten İntermet Explorer 10 çok hızlı

Sadece birazcık sarcasm var. Microsoft reklam nasıl yapılır Apple'dan öğrensin bence. 40 fırın ekmek yemen lazım.

..sanki çok büyük bir başarı gösterdi ie10.hala chrome liderliği sürüyor. ie10 da eklenti özelliği yok hala... yıl olmuş 2012..sadece hız yeterli değil artık... Bu yorumu yapan arkadaş dünyada mı yaşıyor?? Windows 8 çıkalı ne zaman olduki ie10 hemen chrome'yi geçebilsin..Öyle bir konuşmuş ki sanki 10 yıldır ie10 var ve hala chrome'yi gecememiş gibi..

ie ve safari devri kapandı. devir chrome ve firefox devridir. bir zahmet kumda oynasınlar artık.

@gcb1903 liseli misin?...

Safari kullanan mi var. Opera yada chrome ile karsilastir. Apple yazilimlari zaten olu doguyor. Hale bak

Xd platforma göre eleştirin mac os x te safari tadından yenmiyor. :) Windows chrome iyi. Free BSD Firefox güzel. Gnu linux chromium. ;)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play