IE11; IE 10, Chrome ve Firefox karşısında!

Internet Explorer 11 ne kadar hızlı? İşte Chrome ve Firefox'a karşı ilk hız testleri!

Internet Explorer 11 hız testinde!

Windows Blue'dan sızan ilk yapı, Windows 8'e Internet Explorer 11'i getiriyor. Web tarayıcısı ilk bakışta IE10'dan farksız gibi görünse de, yakından incelendiğinde bazı yenilikler içeriyor. Örneğin Internet Explorer 11'in uygulama sürümü, sağ tıklamayla sekmeleri eşitleyebiliyor.

IE11'in uygulama sürümüne özel yeniliklerden bir başkası ise yeni "indirme listesi". Bunun yanında yeni Internet Explorer, Beni İzleme üst bilgisini kapatmaya da izin veriyor.

Peki IE11, hız testlerinde rakipleri karşısında neler yapabiliyor? Tarayıcı henüz geliştirme aşamasında olsa da SunSpider JavaScript hız testinde hem selefini, hem de tüm rakip web tarayıcıları geçiyor. V8, Peacekeeper ve Kraken hız testlerinde ise Chrome önde.

Windows Blue güncellemesiyle beraber yaz aylarında Windows 8'e gelmesi beklenen Internet Explorer 11'in Windows 7'ye de sunulup sunulmayacağı, henüz bilinmiyor. 

Tüm hız testlerinin sonuçlarını, ikinci sayfada bulabilirsiniz...

İşte IE11'in ilk hız testleri...

Internet Explorer 11 hız testi sonuçları

Hız testi/Tarayıcı Internet Explorer 11  Internet Explorer 10  Chrome 25  Firefox 19  
SunSpider  149,6 ms  153,2 ms  201,8 ms  239,4 ms  
V8  6.639 Puan 5.209 Puan 11.247
Puan
9.744 Puan
Peacekeeper  1.817 Puan 1.786
Puan
3.468
Puan
1.996 Puan
Kraken  4.802,9 ms  7.511,7 ms  2.337,3 ms  2.806,7 ms  
FishIE Tank  60/52/32/19 fps  53/43/27/10 fps  60/60/60/60 fps  41/35/24/14 fps 

 

IE11'in henüz tamamlanmamış bir web tarayıcısı olduğunu, final sürümde daha farklı bir tablo ortaya çıkabileceğini unutmamak gerekiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Bunlar da rapid release olayına girecek gibi görünüyor.

@02 Nis 2013 15:19 rapid release yazdın ya çok entellektüel ve bilgili göründün süpersin :)

ie10 kullanıyorum ve şu fishIE tank bende ne yaparsam yapayım 58 in altına inmiyor şu test sonuçlarını hangi donanımlarla alındığı bi yazılsa iyi olacak. nedense benim sistemimde ie tüm tarayıcılardan hızlı çalışıyor... win7 de firefox kullanıyordum ie9 yavaştı ama win8 e geçtim ie10 a tıklar tıklamaz açılıp ana sayfa hemen geliyor bence artık hız testi yapmak çok saçma...

@02 Nis 2013 15:26 bırak bu işleri her kullanan biliyor ki chrome ile yarışamaz ie. firefox soğuk açılışta biraz yavaş ama diğer herşeyde ieden iyidir.

@gcb1903 Bende Chrome kullanıyorum ama win 8 de ie10 dan hızlısı yok.

anlaşılan IE 11 gümbür gümbür geliyor....

Ie 10 yeterince hizliydi bit kac sayfa disinda ciddi bit sorunu yoktu.firefox cok geride kaldi chrome use guvenli gelmiyor. Street view arabalariyla wifileri kirip sniff Eden bit firma Kim,bilir benim,bilgisayarrimdan hangi bilgilerimi takip ediyordur.

Bu yapılan test sonuçlarının hiçbir önemi yok. ie isterse 100 kat hızlı olsun. Eklenti desteğini sunmadığı sürece ie den bir cacık olmaz.. Ne zamanki eklenti desteği gelir o zaman işler değişir.

@02 Nis 2013 19:17 İe eklenti desteği var fakat Marketi yok.

Hız , hız , hız.Nedir bu milletin bu hız merakı.Hangisi daha güvenli ? Firefox ve Opera hangisinin en iyi eklentileri var ? Firefox.Firefox en iyi tarayıcıdır biraz yavaş diye taşa tuttunuz.Vede Comodo IceDragon diye bir tarayıcı var Firefox tabanlı onu kullanıyorum çok memnunum.Çünkü Comodo'nun güvenliği çok iyi.Firefox zaten güvenli bir de Comodo ile böyle birleşince güvenlikte kimsenin geçemeyeceği bir tarayıcı oluyor.Testlere inanmayın.Fakat karar sizin.

kotalı adil kullanımlı yüksenk ping li bağlantıyla ne hızı güvenli olsun yeter.

hiçbiryere reklam istatistiği yollamayan firefox en güvenli tarayıcıdır bu böyle biline...

@02 Nis 2013 20:26 rom ve firefox özellikle crom bağlandığı ip leri iyi takip et.

Arkadaşlar; Comodo Dragon veya Comodo Ice Dragon'u kullanmanızı tavsiye ederim. Dragon, güncel Chrome'un güvenlik önlemleriyle donatılmış halidir. Ice Dragon ise güncel Firefox'un güvenlik önlemleriyle donatılmış halidir. İkisi de tek bir dokunuş ile virtual (sandbox) moda geçerler. Bu tarayıcılar sayesinde hiçbir şekilde sisteminize zararlı bulaşmaz. İstediğiniz siteye rahatlıkla girebilir, istediğiniz emaili rahatlıkla açabilirsiniz. Asıllarından hiçbir farkı olmayan ama süper güvenli olan tarayıcılardır.

ie kullanmak isteyenler cahildir pc kullanmak kim onlar kim... Google Chrome ve OPERA varken...

@grezimonk sen çok mu bilgilisin bilgili olsan bu yorumu yapmazsın zaten

Buradan anladığım tek şey chrome candır.

microsoft iyi bir iş başarmış demiyorsunuzda chrome iyidir firefox iyidir comodo iyidir diyorsunuz 5-6 sene öncesine kadar chrome mi vardi firefox mu vardi internet explore talimdiniz adamlar geri dönüyor alkislicaginiza dalga geciyorsunuz

@03 Nis 2013 10:06 2002 yada 2003 den beri firefox kullanıyorum.5-6 sene diyerek sallamayın... testler le değilde kullanımla anlaşılır.2.olarak da opera kullanıyorum.win7 de 10 sürümünden memnun değilim.Çıksın bakalım.Başardı demek için ilk önce başarması lazım.

internet explorer kullananlar bilgisayar ile 2013 yılında tanışmış olanlar ya da şirkette mecburi internet explorer kullananlar

Millet ne dediğini bilmiyor.... İe çok kötü, bu tarayıcıdan bir cacık olmaz vs vs. İstisnasız burda yazanların hepsi, Windows işletim sistemi kullanıyor :) Ne diyorsunuz peki; Windows iyi ama tarayıcısı mı kötü.Komik olmayın arkadaş... orijinal Win8 kullanan birisi ie10'a yavaş diyemez... Adamın ekran kartı bokton, donanım hızlandırma bile yapamayan derme çatma bilgisayarıyla ie10 laf atıyor yetmiyor, birde ie10 kullananlara akılsız diyor... Sen ilk önce kaliteli bir bilgisayar kullan...

@03 Nis 2013 17:04 traji komiksin diğer tarayacılar kalitesiz bilgisayarlarda da iyiler..:) kaliteli pc de düşünemiyorum.Gördüm daha iyiler ie 11in çıkması da bunun en büyük kanıtıdır..

@03 Nis 2013 17:04 En basitinden Chrome da bulunan javascript motorunu bi araştır ondan sonra görüşelim ;) insanlar nasılda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyolar çok ilginçtir

valla arkadaşlar kimse kusura bakmasın ama internet explorer şu anda en iyisi daha tıklar tıklamaz açılıyor ama chrome ise bazen ilk açılışta çok takılıyor 10 sn. sonra tepki verdiği oluyor aynı şey yandex browserde de var chrome tabanlı tarayıcılarda var nedense bu sorun ama düzeltilir umarım ie 10 nun tek sorunu da nadirende olsa çalışmayı durdurdu hatası ama chrome dan hızlı kesinlikle ikisini de denedim denemeden yorum yapmayın bende çok soğuk yaklaşıyordum eski sürümlerindeki gibi ama gerçekten çok hızlı

İnternet explorer 11 ri indirdiğim gibi haberlere bakayım ne olmuş ne bitmiş ne yorumlar almış. çok beğendim taki şu olay başıma gelene kadar. son yorumu beğenmek için buttona bastım (oyunuz verildi dedi. tamam'a bastım basmadı. microsoft. sen neyin kafasındasın) Mühim değil chrome kullanma amacım addblock.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir