IE8 ayarı: "Microsoft bilerek yaptı"

Internet Explorer 8'de In-Private neden standart olarak etkinleştirilemiyor? İşte yanıtı...

  • Ali Güngör
Ortalığı karıştıran IE8 iddiası
In-Private'ı standart mod haline getiren bir ayar neden yok?

Wall Street Journal oldukça ilginç bir makaleye imza attı. Ortalığı karıştıran habere göre internet üzerinde gizlilik aslında kolayca mümkün olabilirdi. Ancak büyük teknoloji şirketleri bunu istemiyor.

Özellikle internet tarayıcılar üzerinde duran makale, internet şirketlerinin online reklam araştırmaları için gizli sörf modunu ikinci planda tuttuğunu iddia ediyor. Bunun en büyük kanıtı olarak da Internet Explorer 8, Firefox ve Chrome internet tarayıcılarda gizli sörf modunun varsayılan tarama modu olarak atanamaması gösteriliyor.

Microsoft, Google, Apple ve Flash eklentisiyle bütün bilgisayarlara giren Adobe'un, online reklam araştırmalarında büyük pay tuttuğunu ve kullanıcı faaliyetlerini takip ettiğini iddia eden makale daha uzun süre konuşulacak gibi duruyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

yapsın yapsın istediği kadar yapsın kendi kedni oyalanıyo işte mozilla ve crome aldı başını gidiyor neler neler yapıyolar ezpolere kendi çapında böyle saçmalıklara devam etsin işte.

yapsın yapsın istediği kadar yapsın kendi kedni oyalanıyo işte mozilla ve crome aldı başını gidiyor neler neler yapıyolar
----------------------
chip online'ın tüm tarayıcıları kapsayan başlık yerine IE8 ve microsofta çamur atan başlığı sayesinde konuyu okumadan yorum atan bir kullanıcının firefox chromeyi yüceltip microsoftu kötülemesi. Teşekkürler CHIP.

sadece internet explorer dememis ki adam mozillada da oyle chrome ve safaride de..

yapsın yapsın istediği kadar yapsın kendi kedni oyalanıyo işte mozilla ve crome aldı başını gidiyor neler neler yapıyolar ezpolere kendi çapında böyle saçmalıklara devam etsin işte.
---------------------------------------------------------------------------
YAHU daha traji komik bir yazı olabilirmi? :D

dostum sen yazıyı okudun mu? :D

[Bunun en büyük kanıtı olarak da Internet Explorer 8, Firefox ve Chrome internet tarayıcılarda gizli sörf modunun varsayılan tarama modu olarak atanamaması gösteriliyor.]
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
yazının bu kısmını gözden kaçırmış gibi yazmışsında :D

firefox tan ötesini tanımam eklenti destegiyle ayrıca sürekli güncel :D

ie 9 a internet sitelerini dolaşırken ip gizleyen bir özellik eklenmesini istiyoruz

Firefox 4 ve Chrome sayesinde explorer'ın, HTML5 standartları sayesinde de flashın sonu gelecek.

sadece explorer ile ilgili bir durum değil. doğru okusaydınız anlardınız. diğer (chrome, mozilla) tarayıcılarda durum aynı şekilde. in private varsayılan mode olarak gelmiyor. internet explorer la birlikte okunulabilirliği artacak haberin. durum bundan ibaret.

daha ismini söyleyemiyosun ama iyi kötülüyosun

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play